Suncokret 2022

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Svake godine pre nego sto ulazim da kosim Neomu drhte mi kolena da ce ispusiti i kad ono, curi bar toliko da ne izneveri pa cak i da iznenadi dobrim prinosom.
Da je neki drugi hibrid u pitanju kojeg ne znam bila bi druga prica, ovako, glavu gore i cekamo da sazri!
 
Neomu ne sejem zadnje dve godine.
Nikako mi se nije svidelo kao prvo sto su glave uvek na različitim visinama. Jel to još neko primetio? Par njih iz sela kazu isto.
Al moram priznati nije toliko losija bila sa rodom kao sto sam očekivao
 
Na našem terenu od svih sy meni se čini da je najgori, imam ga na 20 kj videćemo na kraju.
I ja ga imam na 15ha ne svidja mi se, dok kod subara je sasvim druga prica njega imam najvise posejanog i jako lepo izgleda.Ja bi bio zadovoljan i sa 1.300kg prosek na sve povrsine😊
 
kod mene subaro bolji od sumika imam ga na 15 kj doduše na nešto jačoj zemlji.Dijamantis i neoma za sada najbolje izgledaju Kondi i Edison od običnih ne mogu da procenim prilično niski ali glave ko lubenice videćemo,bakardy mi je za sada najneizvesniji celo vreme kilavio sad izgleda ekstra tako je savijen samo lišće se vidi gore vrlo lako može biti najprijatnije iznenađenje.
 
Jedna od prljavijih parcela vidi se sa leve strane da je zuci suncokret to je komsijima Neoma koja se pruza do sumice.
Kroz celu vegetaciju 50.479 SX je bio tamno zelene boje sto se iz daljine ocrtavalo.
bdecea92fc5a52071309d7d03dc99c24.jpg
 
Ovaj bi kod nas bio skinut.
Imamo prilično dobre zemlje ,normalno ima i vukojebina .Zanimljivo u zadnjih nekoliko godina ,vukojebine daju solidne prinose a visoke zemlje ,prve i druge klase "puše"
 
Mlađi su ga skinuli Kondi.Biolo je teško oceniti da li može da se skida ili ne .
Vlaga 14,6 primese visoke 7,2 (nisam siguran)ali oko 7 su.Zvanično 65 ari ,nezvanično malo više.Prinos prljavo 2060 kg sa cele njive ili plativog 1400 kg /kj (otprilike ili odprilike)

 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh