Suncokret 2022

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo jedan dijamantis, predusev soja-soja-ječem pa on, spremam drugaru za novi voćnjak, sad pšenica pa voćke.Slikan iz više uglova.
 
Subaru 2 metra visina i pune se glave polako.
a4621b94a300229e48b3d9051d80b71c.jpg


Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Kod mene suncokreti koji su sejani 29.3-02.4. Imaju dosta velike glave i solidnu visinu,donji listovi su izgoreli,zemlja ispucala jako,e sad da li ce imati snage da nalije zrno,pitanje je.
Kasne setve su procvetale,a mogu da se spartaju.
Isto i ovde, kasnije setve katastrofa bas se vidi razlika! Pogotovo na visljem terenu, nema ga ni metar i nejednak, ovaj iz ranije setve redovan kao da nema suse!
 
Poslednji obilazak pred letovanje, neću vas više smarati bar 2 nedelje.
Svaka slika je sa različite njive, jedna njiva fali nestalo baterije. Piše na svakoj slici koja je sorta, zabeleženo za arhivu i stanje za 2 nedelje slike sa istog mesta.
Sve je južno od sela što bi mi rekli "La valje" ili u ritu. Neke baš dugo nisam obalizao. Edison je onaj što je trebao biti presejan zbog 50 %sklopa. Bakardi mi se najmanje sviđa iz današnjeg obilaska. Nejednak i polutanak. Najtanji i najkilaviji iz obilaska subaro poslednja slika suncokret u suncekretu . I Dalje Dijamantis najlepši al nema slika od njega. Sumika izbacujem iz proizvodnje. Kukuruzi su u ovim delovima atara jezivi. Zapažanje iz okoline najbolje izgledaju i drže se najranije sejani, pratim još par martovskih setvi još se bolje drže.
 
Колега тебе извлачи овај сунцокрет види какав је добар, има да певаш кад дође вршај :osmeh:
 
Dobro je potegao sad mu treba kise. Proletos sam se nervirao oko suncokreta jer su mi bili retki, a sad izgledaju extra. Videcemo na kraju sta ce biti, bez neke dobre kise nista veliko.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh