Suncokret 2022

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Prskas u poslednjem trenutku kada mozes da udjes sa svojim traktorom i prskalicom ides preporucenu punu dozu i sta mu bog da kasnije. Imas fungicide razlicitik hemiskih kuca za bolest u suncokretu, izmedju ostalog je i amistar.
Немам ни ја трактор и прскалицу за улазак у последњем моменту, ал' ми се чини да у највише случајева немам ни за први моменат, који је, колико знам, за "Амистар", кога сам гледао пре неколико година, почетак бутонозације (када је сунцокрет барем на око 1,2 м). Који је најранији термин за прскање сунцокрета овим осталим фунгицидима
 
Ако ћете да чекате бутонизацију има они ликови што дроновима прскају њиве нису нешто ни скупи били.
 
Čime tretirate seme suncokreta pre setve?
Nikad ništa nisam koristio, što se kaže smo sipam iz vreće seme u sejalicu. Medjutim prošle godine sam imao jako loše nicanje. Koji god nije nikao, zakopam malo i nadjem crva i trulu semenku. Imao sam loš sklop, redak suncokret - slab prinos...
 
Imidora ide 1,5-1,7lit/100kg semena.
Retengo je za sada kod mene najbolji preparat za suncokret 0,5lit/h,prskam kada je zadnji momenat za ulazak,dotle je vec sklopio redove i ima veliku lisnu masu pa se "okupa" dobro.Ko ima i malo sirka moze da ubaci nesto.
 
I ove godine Pionir LE99 najverovatnije.
Interesuje me jel ima paket nekog suncokreta od 25 000 zrna ? Ispadne da mi treba 5 vrecica u knap, to nema sanse da bude a da zbog par saka kupujem celu vrecicu ne isplati mi se.
 
Nema manji od 75.000 zrna a obično ne bude taj broj zrna pa ili bude tesno na knap ili fali.Ostaće meni malo semena pa ti mogu pokloniti.
 
Čime tretirate seme suncokreta pre setve?
Nikad ništa nisam koristio, što se kaže smo sipam iz vreće seme u sejalicu. Medjutim prošle godine sam imao jako loše nicanje. Koji god nije nikao, zakopam malo i nadjem crva i trulu semenku. Imao sam loš sklop, redak suncokret - slab prinos...
Ja sam prošle godine prvi put sejao suncokret i koristio sam zemljišni insekticid Radar (proizvodi Galenika). Išlo je 12kg/Ha depozitorima u zonu semena. Sklop je bio odličan. Isto sam radio i u kukuruzu na parceli gde mi žičar pravi štete godinama i sklop je bio idealan. Cena Radar-a je malo ispod 300din/kg. Umesto Radara može Saturn Terra koji proizvodi Agrosava (oba preparata imaju istu akktivnu materiju). Nemoj nipošto da koristiš imidakloprid (Gaucho) ili tiametoksam (Cruiser) u suncokretu jer uništavaju pčele.
 
Nemam iskustva sa ambrozijom,hvala bogu,znam da je u soji jako zeznut korov za boriti se sa istim,ali jel zna neko kakva je ambrozija za suzbijanje u ostalim kulturama ,suncokret,kukuruz,uljana repica ?.
 
U kukuruzu limunada,ja zbog nje posejem kukuruz,posle adenga ne niče,druge godine ide soja al opet bude jel smo "izorali" u jesen staru. ali je jako redukovana.Sad imam ogled ,uzet njiva poorana 2018 u zimu,posejao soju 2019 smrtna borba sa ambrozijom,2020 kukuruz ni jedna napolju sad ću opet kukuruz da i obu što sam oranjem digao uništim.Sledeće godine ako smo živi videčemo rezultate.
 
to nema sanse da bude a da zbog par saka kupujem celu vrecicu ne isplati mi se.
Аха, тако и ја пролетос с 99-ком - на укупно пет и три фртаља ланаца, уместо вишка семена за фртаљ ланца, недостајало ми је за три фртаља ланца . Ако му семе и ове године буде тако ситно, можда ће и теби требати кеса не само за пар шака семена.
 
Pa što ga onda ne ukinu i u krompiru (imidoklopirid), on cveta pre suncokreta i sigurno se više nanosi na seme krompira nego na suncokret, nije to samo do imidoklopirida ali no.
 
To je da se nakoti sto vise gamadi i kad ne budemo znali sta cemo i kako cemo,onda ce da se pojave sveci sa nekom organskom hemijom da nam rese problem,vrv ce ubaciti taj isti imidakloprid ali to nece niko osim njih znati,ali ce zato 5× vise naplatiti.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh