Suncokret 2020

I ja sam isto posejao sun.na sun.Mada prošle god je bio jako loš prinos jer je bilo dosta kidavca korova koji ne uništava tribenuron!Nakon kombajna odmah sam isprskao sa 5l totala i uzorao.Sad se pojavljuju samonikli ali samo na mestima gde su ga miševi doneli na gomile.
 
Jebote vi ga sejete u monokulturi a mene strah od samoniklog i od bolesti da ga posejem posle psenice gde je predusev bio suncokret :osmeh: :osmeh:
 
Isti slučaj i kod mene. Ove godine sam prvi put posejao suncokret na nekim parcelama gde je predusev pšenica, a pre toga bio suncokret. Uglavnom gledam da mi suncokret na istu parcelu dodje svake četvrte godine.
 
I ja sam isto posejao sun.na sun.Mada prošle god je bio jako loš prinos jer je bilo dosta kidavca korova koji ne uništava tribenuron!Nakon kombajna odmah sam isprskao sa 5l totala i uzorao.Sad se pojavljuju samonikli ali samo na mestima gde su ga miševi doneli na gomile.
Kako uspes da isprskas odma posle zetve? Ne smetaju ti ti stapovi odvratni i ostri da nogu sjebes a ne creva ili grane od prskalice?? :unsure:
 
Imamo problema sa divljim svinjama i u jesenjim mesecima sa rosnim noćima i slabo se seje kukuruz kod nas.Zato ide pšenica-suncokret i tako ljudi rade već 10-12godina.Nije prinos kao u redovnoj setvi svake 5 god ali,retko kad bude ispod 3t po H.Najmanje ulaganje u njega i brzo oslobodi parcelu za sledeći usev.
 
Da li uopste ima neke razlike u spartanom i ne? Bez obzira da li su motikice ili pacije sape...ako ne racunamo da ima trave dosta...
 
Pravo pitanje na koje verovatno niko ne moze da ti da tacan odgovor. Neko tvrdi da ima neko tvrdi da nema... Ja svake godine hocu da ostavim kontrolu i onda me zao da ostavim njivu na pola. A inace spartam dva puta.
 
Jedan covek mi je iz zadruge jednom rekao da nikako ne koristim pacije sape u spremanju i spartanje, kaze da pravi beton ispod gde prodju motike te...mada sto ti kazes, posle spartanja kao da biljka zivne ili to nama tako deluje....
 
Jedan covek mi je iz zadruge jednom rekao da nikako ne koristim pacije sape u spremanju i spartanje, kaze da pravi beton ispod gde prodju motike te...mada sto ti kazes, posle spartanja kao da biljka zivne ili to nama tako deluje....

Promeni se boja zemjista a i biljke su sada u intezivnom porastu pa sve u svemu deluje mnogo lepse kad se prodje spartacem.
 
Isti slučaj i kod mene. Ove godine sam prvi put posejao suncokret na nekim parcelama gde je predusev pšenica, a pre toga bio suncokret. Uglavnom gledam da mi suncokret na istu parcelu dodje svake četvrte godine.
Suncokret - pšenica pa suncokret,
Expres hibridi bili u obe godine čak i ista sorta NS SUMO2
Oprskan u ponedeljak herbicidom na bazi Tribenuron-metil 750g/kg, konkretno GRINGO 75 WG sa dozom 30g/Ha i vidim da vene samonikli suncokret


Slike su od danas popodne, prskao sam sa kletox-om
 
Poslednja izmena:
Meni ovo deluje nemoguce. Imam jednu njivu gde ima samoniklog expresa, i zeleni se posle prskanja.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Imao sam i ja takvu situaciju prosle god, samonikli suncokret, cerealis ga nije ni pipnuo. Ove god sam sejao bacardi i prskao sa listego pro, pa cemo videti da li ce da ga likvidira
 
Prve dve slike Sumiko, treca Le99. Setva 6.4
c8d5544677de919608e873b6a4c78250.jpg
a63b32251775a3a2e9748b629108cd2a.jpg
a3093dba11b28f32a7637c4815b394d8.jpg


Послато са Mi A3 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh