Suncokret 2020

novii

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
24 Jul 2007
Poruka
9.339
Lokacija
Apatin
Tema namenjena setvi suncokreta, a i svim ostalim aktivnostima oko suncokreta u 2020 godini.
 
Vrlo verovatno da cu 1-2 parcele propale repice presejavati, posto sam lokal patriota onda ce biti neki SU hibridi
 
Da li je neko sejao ahiles od kws- i kako je prosao?
Kakva su vam misljenja o clp hibridima? Danas cujem da clp propusta samoniklu neomu, te mi takav i nije onda neko resenje
 
Da li radite tretiranje semena insekticidom pre setve? (dozvoljeni insekticid, kolicina ... )
 
Ako neko radi zastitu semena insekticidom molim da odgovori na moj post. Lane sam imao problem sa zicarom, insekticid preko mikrogranulatora ne mogu da koristim zbog upotrebe mikrogranulisanog djubriva pri setvi.
 
100 kg/kj Ureje bez jesenjeg djubrenja vec godinama u nazad.
I dalje samo Neoma. Na parcelama gde krene samonikli radim totalom posle setve s tim da ne krenem sa setvom do druge polovine Aprila.
 
Ja za nijansu povecavam suncokret u odnosu na proslu godinu. Da je cena OK moglo bi jos malo da se poveca ali ovako samo gde mora zbog uskolisnih korova i plodoreda.
60-70% ce ici Le99 a ostatak razmisljam da li da idem Sumiko ili da ubacim neki CL ili CLP hibrid. Neomu sam sejao prosle godine i nije me nesto odusevila u proseku 250kg/ha slabija od Le99 a skuplje prskanje i seme.
 
100 kg/kj Ureje bez jesenjeg djubrenja vec godinama u nazad.
I dalje samo Neoma. Na parcelama gde krene samonikli radim totalom posle setve s tim da ne krenem sa setvom do druge polovine Aprila.
Peet, koliko ti je prosecan prinos po kj?
Ja sam do sada 150kg uree po kj predsetveno, i 100kg u jesen npk 3x16.
 
100 kg/kj Ureje bez jesenjeg djubrenja vec godinama u nazad.
I dalje samo Neoma. Na parcelama gde krene samonikli radim totalom posle setve s tim da ne krenem sa setvom do druge polovine Aprila.

Ja sam bacio u jesen 120 kg po k.j map-a i planirao sam 200 kg po k.j ureje predsetveno,da mu nece biti mnogo?
 
Ja sam bacio u jesen 120 kg po k.j map-a i planirao sam 200 kg po k.j ureje predsetveno,da mu nece biti mnogo?
To je jako mnogo azota za suncokret. Ja cu sa 150 verovatno da smanjim na 100 ili 120. Najveci deo prinosa suncokretu odredjuje npk, tako da bi pre trebalo to da se poveca. Najbolje uz analizu zemljista, ali pitanje je koliko ljudi to redovno radi :/
 
Vodite računa sa Azotom, ako izraste previše u visinu hoće da legne od oluje.
Sejaću Kondi površine standardne, dobio je 150 NPK pred oranje i razmišljam se za još 80 kg ureje predsetveno.

Послато са SM-J510F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh