Suncokret 2020

da li je neko sejao maisadur seme suncokreta i kakav je po prinosu?
ima drug 10 lanaca kaze nizak je i tanak u odnosu na pionir le 99.
Kod nas su ga ljudi sijali 3 godine, 2 godine je bio dosta dobar koliko je jeftinije sjeme od npr sy neome toliko je manje na curilo pa su bili podjednaki ekonomski gledamo iako naizgled mislis da ce dati 30 meteri koliko, je dobro izgledao.... Dosla 3. Godina iz nekih razloga je podbacio i ljudi se vratili sy i pioneeru kako, tko
 
Petak i subota bili udarnički za špartanje, i noću se radilo, pošto je pre toga svaki dan padala kiša i danima se nije moglo u njive. Inače suncokret mi nikad manji nije bio nego ove godine, sav je kilav, slabo raste.

LG50.635
0UVPAY7.jpg

AGbRUyY.jpg

Lv4Oim2.jpg

nOXWs55.jpg

4apnJeH.jpg

lDV9OUr.jpg


Neoma
EExWfXo.jpg

pLrNhKW.jpg
 
Sijem na 21, al ove godine prvi puta ns seme, pa je preporuka na 23, pa sam tako i posijao...... Iako kod suncokreta, mislim da bi bila najbolja sjetva u kvadrat, isti razmak u redu, i isti međuredni razmak.....
 
Ja jednom cuo od jednog agronoma u penziji da bi i za kukuruz tako bilo najbolje I to 35x35

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
да и тону ђубрета по кј и сваке друге недеље да падне добра киша
 
Ne vidim na osnovu čega to pišeš kad bi bio od prilike isti broj biljaka po hektaru samo bolje raspoređene i brže bi zatvorile zemlju pa bi tako bolje čuvale vlagu i bilo bi manje trave
 
Ja jednom cuo od jednog agronoma u penziji da bi i za kukuruz tako bilo najbolje I to 35x35

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
I moje je neko mišljenje da bi se tako mogao izvuci maksimalna rod, ali je problem kako ovrsiti kukuruz. Suncokret još I može, ali kukuruz nikako. Mnogo bolje provetravanje ima i više svetlosti dobija svaka biljka. Broj biljaka po ha ostaje isti, kao što kažeš, samo drugaciji raspored.
 
Prosle godine sam video jednog lika kako vrse kukuruz zitnim hederom pa je mozda to resenje

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Ne vidim na osnovu čega to pišeš kad bi bio od prilike isti broj biljaka po hektaru samo bolje raspoređene i brže bi zatvorile zemlju pa bi tako bolje čuvale vlagu i bilo bi manje trave
ниси ти то добро разумео та прича о сетви на квадрат је преко 100.000.биљака по хектару,говорим за кукуруз
 
Nazad
Vrh