Suncokret 2019

Ima dosta samoniklog a suncokret je bio pre 3 godine.
a19c11fe665e6c1452372590e6678453.jpg
2e24d9b9eee1ce4cc2c7f7379cf4ff59.jpg
 
Koji hibrid jjovo? Jel može da se prska taj samorast? Idealna godina za širokolisne, pogotovo za samonikli suncokret, izniklo sve što je bilo u zemlji. Imam samo jednu parcelu gde je obični hibrid u pitanju a nisam stigao da ga prskam na crno, tu planiram da kačim špartač i ispeglam. Cenim da će se sirak oporaviti do tretmana sa Focusom.


Sent from my E5603 using Tapatalk
 
Neoma je bila pre 3 godine, sad isto neoma. Tom samoniklom hemija ne može ništa. Na njivama gde ga imam proredicu ga paracem pa sta mu bude.
 
Ljudi, koji je suncokret sa najkracom vegetacijom? Neki od 100 dana. Ranije je Sy Rocky bio stodanac samo ga vise nema. Imam neku parcelu od 5 ha koja ne moze da se poseje jer je blato. Sada opet najavljuju kise tako da ne znam sta da radim.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Causade durban,meni bolje rodio,sejan pocetkom juna,nego NS sumo2 sejan u redovnom roku.
Pisem za proslu godinu.
 
Ljudi, koji je suncokret sa najkracom vegetacijom? Neki od 100 dana. Ranije je Sy Rocky bio stodanac samo ga vise nema. Imam neku parcelu od 5 ha koja ne moze da se poseje jer je blato. Sada opet najavljuju kise tako da ne znam sta da radim.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока

Euralis Bella.
 
Hvala na savetima. Nadam se da cu uspeti da posejem do polovine juna.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Slike suncukreta iz dela atara gde je tukao led.Nisam baš sve parcele slikao ali slično je .






 
Kako suncokret podnese ovo kad ovako nastrada?Jel budu tu glave kasnije normalne ili neke izvitoperene?
 
Ja mislim da ne podnosi nikako, nisam siguran da on moze da se oporavi i kad je u manjoj fazi. Kukuruzu znam da nije problem.
Nek me ispravi neko ako je imao iskustva.
 
Nazad
Vrh