Suncokret 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Primetio sam da je le 25 zanimljiv za ptice: dosta je pojedeno. A neomu nisu dirali. Danas je ovrseno to što je bilo zrelo: jutro pionira i pola jutra neome, vlaga 7.6 a nečistoće nešto preko 2, nisam zapamtio. Prinos 1520kg. Prve godine sejem pionir ali ako ga ovako budu jeli ubuduće... Jos jedna naopomena: obe njive su na 5 min od sela, jedna od druge na 300-400m.
 
Kod nas le 25 i le 99 sisaju neomu po 300-400kg/kj
Neoma je kod nas bila najjaca kad su jako kisne godine(2014i2016) a u ovako susnim nema sta da trazi pored Pionira,Fusije i LG.
 
Sa parcele od 3 kj pokosio sam malo vise od 2,5 kj. Na jednom kraju po sirini parcele ostavio sam 2 prohoda kombajnom i u jednom delu gde je neka dolina jos nekih 40 -50 m jer je bio zelen. U pitanju je Neoma.
Prinos na ovo sto sam kosio je 3280 kg. Vlaga 10.1%
Ne valja, a kako izgleda i nije tako lose za ovu godinu!
 
Pioniri isli do sada isli su do 1450kg/kj, dok ovi sa syngentom retko ko prelazi 1000kg/kj,puno njih imaju 700-800kg/kj NEOME.
 
Skinuo juce drugu parcelu pod durbanom 1600kg-kj vlaga 11.8% primese 5% jbg mozda sam mogao da ostavim za danas, njiva ima breg pa u dolji je bilo malo zelenog i odma dize vlagu.
 
Juče skidao Neomu, 1545 kg/kj.
Na istoj njivi, 50% već izgoreo, 30% taman zreo, a 20% zelen..., vlaga 12%, primese 4%.
 
Neomu od 2015 vise ne sejem

Ja 2godine nisam sejao ni 1ha suncokreta ove godine opet ne bih ga sejao nego morao sam zbog plodoreda jer sam prosle godine u prolecnoj setvi sve mi bilo po kukuruzom, a bas kukuruz na kukuruz ne smesm.

A syngentu ne sejem vec 4godina,samo psenicu njihovu ovo ostalo nista.
 
Skinut kondi. Sejan na strnjiste 150kg 3x15 u jesen po lancu prinos 1400kg. Idemo dalje.. Vlaga 10 primese 2. A izgledao zelen kao da mu treba bar jos nedelju dana
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh