Suncokret 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo jedan iz najranijih setvi.Oko 25 marta,polako završava,zrna sparušena ništa nije nalio a po svemu sudeći ni neće.Šteta dobro je izgledao do skoro. Nije moj ali svaki dan prolazim pored njega.
151c6715a65a416098837f65e6304d84.jpg
60ea94cf75e62a3c2bd1f48ab13f8cf2.jpg


Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Suncokret ne treba prskati nicim, spremiti njivu krajem marta,ostaviti je mesec dana sva moguca trava da nikne,posejati suncokret , posle 4-5 dana opaliti totalom 3-4l/kj pre nego sto nikne i cista njiva. Svako prskanje preko lista imam utisak da umanjuje rod

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Mi smo na jednoj njivi pomesali cerealis i fusilade i lepak,pre neki dan obisli,kad ono vise od 50% nema glave. Ovo je za nauk svima!
Nemam iskustvo sa cerealisom jer nikad ga nisam koristio ali
Imazamox mozes slobodno pomesati sa bilo kojim herbicidom za uskolisne korove bez problema po daljni razvoj suncokreta. Svakako da treba voditi racuna o visini suncokreta u vreme prskanja.
 
Ja sam jedne godine radio sa pulsarom u punoj dozi malo veci suncokret sav pozuteo nikada se nije ninoporavio.Prinos slab
 
Mi smo na jednoj njivi pomesali cerealis i fusilade i lepak,pre neki dan obisli,kad ono vise od 50% nema glave. Ovo je za nauk svima!


Ove godine su uskolisni herbicidi pravili problema, kod mene agil , previse zakorovljeno ili neki drugi stres i suncokret se doformisao ili bez glava, pretpostavljam da u tvom slucaju je bio problem stres , 2 herbicida u isto vrijeme + korovo / nedoststak vode.
 
Prskano je kad je suncokret imao 2 para lista. Mislim da nismo smeli da stavimo lepak kad ide Fusilade. Sve ostale njive smo radili Kalamiti+Trend,a na ovu Cerealis+Fusilade+Trend
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh