Sumarstvo

Jel poceo iko ista oko drva radit...Ovdje se nista drugo nemoze radit vec pomalo sjec drva pa sam ja to iskoristio i nasjekao jedno 4 metra.Tri sam dovezo kuci a nesto mi ostalo pa cu poslije kad se bude islo.Drvo nije neko...vecinom bagrem i tresnja
 
Ja prije mjesec dana počeo nešto malo u komšiluku gdje sam prošle godine počeo sređivati plac. Isjekao dio, složio i sad čekam neki slobodan dan da još koji komad uklonim. Uglavnom isto, malo bagrema, nešto više vrbe i par trešnjica. Nije neki vrhunski kvalitet, ali za prelazni period kad nema velikih minusa dobro dođe. :osmeh:
 
napisao si 4 razlicite vrste drveta koje mozes orezivati kako hoces... Najveca 'umetnost' je lepo podici mlado stablo 'koprivica' koje prvih godina siri krosnju jako blizu tla. Ove ostale vrste su vrste svetlosti i samo im treba puno prostora da razviju jako lepu krosnju.E sada ako te nesto konkretno interesuje .... nemam konkretna iskustva sa ovim vrstama ali princip je slican kod svih vrsta
 
Dakle pošto mi je kolega frkani ukazao na ovu temu ,hvala mu , selim moje pitanje ovde :

" Jel ima neka tema o sumarstvu ovde ? Uzgoj sume i tako to . Imamo oooogromnu najezdu tzv hrastove mrezaste stjenice ove godine pa me zanima jel zna neko nesto o tome ? Primijetio sam da je hrastova suma kompletno promijenila boju jos u julu pa sam malo istrazivao i pronasao krivca . Najezda ovih buba je epskih razmjera kod nas , ima ih svagdje i po dvoristima a znaju i da stipnu covjeka ."
 
Ovo će biti ozbiljan problem. Malo sam guglao, jer nisam ni znao za tu stjenicu, pa vidim da kod nas nema prirodnog neprijatelja i veoma se brzo širi. S obzirom u kakvoj situaciji se nalazi naše šumarstvo oni će da to prskaju kad se hrast osuši. Što je još gore nezna se ni čim treba prskati.
 
Bice sledece godine snimaka. Ova bukva sa snimka je imala oko 2m drva. Najvecu sto sam izvukao imala je 5m drva.

Послато са Samsung Galaxy s6 уз помоћ Тапатока
 
IMG-20170816-173211-1.jpg
IMG-20170816-173740-1.jpg
IMG-20170816-173350-1.jpg
IMG-20161018-084253-1.jpg
IMG-20161018-074615-1.jpg


- - - - - - - - - -

Naleteh na par slika sa mojim starim IMT 542,njemu uvek zapadnu najtezi poslovi.....sa sumom da se bori.:osmeh:
 
Krpan je zakon šta mu mi radimo već je na par traktora bio samo lamelu zamjenili.


Ja sam jedino imao problem sa lancem.Svako malo rada i pucao je,a nije imao nikakve vidljive znake ostecenja.Ispostavilo se da je zamor materijala.Narucim orginal tsubaki i nikakvih problema.Mislim da me je lanac kostao oko 30 evra.
 
Nazad
Vrh