Sumarstvo

Spakujem oko 12m i posle ode jos oko 4 kad je hranim. A izvucem do 155 dzaka. Oni papirni od koncentrata od 40 kg

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока
 
Hvala, hvala. Nadam se da ce dobro da me sluzi.
Jeste Marko, vitlo je iz Kraljeva.
Tad smo ga odma namontirali, ali smo ga i zalivali pa nisam stigo da ga uslikam na traktoru. Evo neka slika postavljenog vitla:

Stoji mu kao saliveno, ma drugi traktor. U medjuvremenu sam mu stavio i sajlu 10 mm duzine 50-60 m skinutu sa slovenackog vitla, ali nisam stigo da uslikam. Sad jos da mu napravim sklopivi raonik i mogu da ga pustim u pogon.
 
Ne znam sta ti je tacno smesno. Ovo je sa lamelom tako da je nesto skuplje. Mada sam zadovoljan sto se tice cene. Dobio sam fin popust jer nije mogo da mi isporuci vitlo na vreme i sam mi spustio cenu, sto me je iznenadilo.
 
Hvala kolega, nadam se da hoce.:ppozdrav:
Danas sam kupio i cokere za sajlu tako da sam to kompletirao jedino mi ostaje jos da napravim raonik i da ga pustim u pogon. Ako ga ne napravim uskoro pozajmicu od nekog jer jedva cekam da ga isprobam.
 
смешно ми је јер си ми рекао да имаш за 350 са ламелом код тебе тамо па зато питам је л си успео за ту цену да купиш... ако си заинтересован имам ја раоник на продају :)
 
Iskren da budem, ja se ne secam da sam ti nekad to reko. Mozda sam spomenuo da je imalo jedno slicno sa lamelom na prodaju, ali ja ga nisam imao i bilo je polovno za 533/539 pa mi nije odgovaralo za Ursulu, a bila je ta cena. Raonik hocu sklopivi, a posto nije nikakva tehnika sam cu da ga napravim.

Uglavnom, danas privezem sajlu, odnosno lanac za banderu specijalku i spustim se niz nagib da isprobam kako ce da vuce vitlo i da ujedno dobro zategnem sajlu. Prvo me lose privezali pa se izvuce coker preko cvora na sajli. Posle opet krenem sa vitlanjem i pritisnem kocnicu kad ono puce lanac (lanac za trupce). Traktor na ler gas radi, a nije ni osetio kad je puko lanac, a sajla samo skripucka. Traktor je sa kabinom i vitlom tezak najmanje 2,5t tako da sto se tice vucne sile mislim da je u redu. Medjutim tu sam primetio i jedan problem. Naravno kad hocu da vitlam moram da potegnem polugu i onda i dobos pocinje da se okrece i namotava sajlu. Medjutim kad hocu da odmotam sajlu nece samo dobos da se okrece vec vrti i lancanik. Znaci lamela ne odvaja kako treba. Sad ne znam da li nesto da cackam i kako da je pravilno nastelujem.
 
sto bi pravio sklopiv raonik komplikovao i rizikovao da se kad-tad izlomi tu gde su te "sarke" kad se moze napraviti da bude iz jednog dela i da se kaci prikolica ispod i da lepo u zemlju ulazi ...i plus nije skupo bar kod mene prodam ti ga za 200 evra sa sve usmerivacem sajle i to vojnim.Te 2,5 tone na tockovima i 2,5 tone bez tockova koje oru po zemlji su kao **greška i oko , zovi majstora sto ti pravio vitlo on najbolje poznaje njegove vrline i mane ...
 
Ima vise razloga zasto hocu sklopivi raonik, a veruj da nije uopste komplikovan i nema nikakvih sarki. Mislim da sam postavljao neke slike gde se vide ti raonici, a svakako cu da uslikam kad ga napravim. Sam da ga pravim trebalo bi da me izadje oko 70 evra, zavisi za koje se dimenzije odlucim.
Jesu te 2,5 tone na tockovima, ali sam napisao da sam kocio i tockovi se nisu okretali i pokidao sam lanac, a trupac od 2,5 tone mi ne bi ni palo na pamet da pokusam da vitlam. Drugo, treba tako da se sece i vezuje da ne ore zemlju vec da klizi po njoj. Videcu kad ga probam u sumi sa drvima sta ce da kaze.
 
Ako sam te dobro razumio. Tvoje vitlo vuce fantasticno ali kad izvlacis sajlu i lancanik se okrece. Tada trebas ovu maticu da odpustas dok ne dobijes zeljni efekat.

Nfhydgm.jpg
 
Da li je bas fantasticno videcemo kad ga upregnem u sumi. Za sad sto sam video zadovoljan sam kako vuce. Znaci dobro si razumeo. Jednostavno kad hocu da odmotam sajlu ono se ponasa kao ona vitla bez lamele i ne okrece se samo dobos vec i lancanik. Ja znam da ta navrtka sluzi za stelovanje, ali me zanima ima li za to neki poseban metod da ga ne bi nacisto rastelovao? Jednom sam gledao kod coveka kome se isto tako ponasalo i on onako ofrlje popusti malo i okrene dobos da vidi da li se okrece i lancanik i to je to.
Ujutru idem da kupujem materijal za raonik da mu pravim.
 
Nazad
Vrh