Subvencije za tov svinja 2013

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Najveci deo subvencije za proslu godinu vec potrosen, a deo od 150 kom,za koje su papiri predati 15. novembra kazu u Upravi za agrarna placanja u Sapcu, da taj deo ceka rebalans budzeta.Papiri za 55o kom. utovarenih u 2013 predati u Sapcu, u navedenu upravu na pisarnicu. Bio bih zadovoljan da to bude placeno kad tad. Od papira treba prijemnica, kopija pasosa I zahtev. Jedina razlika u odnosu na proslu godinu je sto se insistira na svih 9 brojeva sa usne markice. Nemojte da vas to obeshrabi, to svaka vet. stanica ima u kompjuteru I moze vam to ispisati.
 
Namerno je nisam izbrisao jer sam zvao neke ljude da dodju na ovu temu tako ce iz nje videti da postoji druga. U svakom slucaju hvala na savetu.
 
Ja skupio sve papire,pa cu da popunjavam,ali pre neki dan cuo da je mimimum moras predati 10 komada od jednom,a ja sam nosio po 3-4-5 komada svom mesaru sa kojim saradjujem godinama,naravno u registrovanu klanicu,sa regularnom prijemnicom sa kojom mogu da ostvarim subvencije,ali ovo sad sa 10 komada da prodam u jednoj turi je skroz apsurd za nas male proizvodjace,koji nismo u mogucnosti proizvesti,a imamo legalno svoja gazdinstva isto zivimo iz tog kao i veliki proizvodjaci....da li mi neko moze ovo potvrditi ili demantovat? ja inace cu da posaljem i ako je uslov tih 10 komada,ali cu da dam sebi oduska i sastaviti jedno propratno pismo naslovljeno na ministarstvo i na adresu gde se salju zahtevi!
 
Minimum je 10 ali moze na 2 potvrde po 5 tj ne mora 10 na jednoj potvrdi.


Eh ovo me zanima,jer ja sam ove godine predao oko 80 komada,ali sam predavao po 3-4 komada...znaci moze,jer imao sam u turi po 30 komada ali sam prodavao po 3 na dan,jer tako mom mesaru odgovara a i meni nije igralo veliku ulogu,jer samo dobijao uvek vecu cenu upravo zbog toga
 
Kako su bile dve teme sa istim sadržajem , danas sam ih spojio u jednu.
 
El predaje neko?EL dobija pare?Ja sam prikupio dokumentaciju,i u medjuvremenu se raspitao sta i kako i gde popunjavam i predajem i do kraja nedelje ce biti predato.E sad kad to moze da bude isplaceno,i dal se isplacuje?
 
Poslednja izmena:
Eh ovo me zanima,jer ja sam ove godine predao oko 80 komada,ali sam predavao po 3-4 komada...znaci moze,jer imao sam u turi po 30 komada ali sam prodavao po 3 na dan,jer tako mom mesaru odgovara a i meni nije igralo veliku ulogu,jer samo dobijao uvek vecu cenu upravo zbog toga
Da li jos neko moze da potvrdi da moze u vise tura da se preda 10kom? BIG BUL od letos nikako da mi vrati dokumentaciju o predatim svinjama, a do kraja godine ostalo jos 4 radna dana. 60000 hijlada za 60 komada nije za bacanje. Ima li jos neko problema sa dokumentacijom?
 
Moze i vise prijemnica da se sabere, ali na jednom zahtevu mora da bude zbir veci od 10 svinja.
Prijemnica i Uverene overena od inspekora sa upisanim svim brojevima zivotina u njma.
 
Da li jos neko moze da potvrdi da moze u vise tura da se preda 10kom? BIG BUL od letos nikako da mi vrati dokumentaciju o predatim svinjama, a do kraja godine ostalo jos 4 radna dana. 60000 hijlada za 60 komada nije za bacanje. Ima li jos neko problema sa dokumentacijom?

Meni juce poslali papire iz Big Bula a svinje sam im predao pocetkom septembra... Inace danas sam predao zahtev za subvencije u Agrarna placanja...
 
Ja predao prosle nedelje,i sad ko doceka,pricace...el ima sanse da ce to biti placeno u neko skorije vreme?
 
Danas predao za svih 6 utovara iz ove godine. Konacno stigle otpremnice i iz Big Bula. Ukupno oko 120000. Nije za bacanje, a cekao sam dosad reko ajd da dobijem pare na gromilu. Nego se plasim da nepocnu da vrdaju sa subvencijama kao sto probaju sve i svasta u ratarskoj proizvodnji. Pogledajte malo temu poljoprivreda subvencije 2014 pa prokomentarisite.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh