Subvencije u poljoprivredi za 2023 godinu

A jel verifikovali nekome racun ovi iz agricole banke?

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Neko će dobiti sada,neko po okončanju JP a neko mesec i po dana nakon toga i niko se neće buniti.Tak je kovid pomoć nekima isplaćena a nekima još nije vreme da dobiju a 3 godine prošlo.Trenutno im ta tema nije na programu.
Pa ovo su krenuli vanredno da isplacuju ,jesi slusao na dobra zemlja ,kada su rekli nikad brze pare , mozemo ocekivati subvencije po h nekih mesec i po od kraja poziva ,a poziv traje do 15 maja .. E sad malo se uzdrmali zbog protesta,ali vide i oni da mogu nas zezati kako hoce .. Dok je ovaca bice i vune ..
 
Rešenje od Uprave za agrarna plaćanja stiglo juče u E-sanduče, a kad će i pare, ne zna se.
 
Pa ovo su krenuli vanredno da isplacuju ,jesi slusao na dobra zemlja ,kada su rekli nikad brze pare , mozemo ocekivati subvencije po h nekih mesec i po od kraja poziva ,a poziv traje do 15 maja .. E sad malo se uzdrmali zbog protesta,ali vide i oni da mogu nas zezati kako hoce .. Dok je ovaca bice i vune ..
A protesta se boje...
 
Kakvih protesta, nema toga vise. Imaju svoja udruzenja i to je to. Protestvovalo se kad je sve bilo jeftinije, a subvencije 14k po ha. Sada nista i tako ce i biti. Zato ovakav maltretman. Moze im se.
 
Cena starog zita je trenutno 23 dinara i niko se nesto ne zalece da ga kupi....
Kod mene u Ljuboviji recimo u poljo apotekama psenica/jecam idu po 48 dinara negde i 50 , a kako mi drugar kaze koji drzi poljoapoteku njega izadje 44 dinara da ga dobavi , i recimo svake sedmice nabavlja, ali eto .. Ko tu uzima najvise zna se ..
 
Ja sam se "digitalizovao" sa svojih 58 god i predao zahtev u prvih 30 minuta. Nego se nisu digitalizovali u ministarstvu!
Program ePodsticaji je toliko loš, da ne ume napraviti vremenski redosled. Ne bira isplatu po dinamici predaje zahteva nego po
veličini površine. Moju tvrdnju potkrepljujem sa izjavom dve bake, koje tvrde da su dobile novac, a zahtev predale 2 nedelje posle mene. Jedna ima hektar, druga hektar i 14 ari.
Samo pitam.... da nije možda prazna kasa? Ko je bušio budžet poljoprivrede?
 
Ja sam uradionl zahtev prvi dan. Posle par dana sam ubacio i jos dve baste koje radim pored mene nekih pola hektara. Ubacio licne i ugovore bez notara. Cekao do jutros i vidim da su ubacene ne stoji vise onaj uzvicnik. Danas odradim dopunu, tj izmenu i ubacim i te dve baste za subvencije. Sve prihvati ok i stoji datum taj prvi dan samo pise izmenjeno. Nismo jos dobili subv bice ovih dana valjda...
 
Ja sam se "digitalizovao" sa svojih 58 god i predao zahtev u prvih 30 minuta. Nego se nisu digitalizovali u ministarstvu!
Program ePodsticaji je toliko loš, da ne ume napraviti vremenski redosled. Ne bira isplatu po dinamici predaje zahteva nego po
veličini površine. Moju tvrdnju potkrepljujem sa izjavom dve bake, koje tvrde da su dobile novac, a zahtev predale 2 nedelje posle mene. Jedna ima hektar, druga hektar i 14 ari.
Samo pitam.... da nije možda prazna kasa? Ko je bušio budžet poljoprivrede?
Ne daj se generacijo.
 
Ja sam se "digitalizovao" sa svojih 58 god i predao zahtev u prvih 30 minuta. Nego se nisu digitalizovali u ministarstvu!
Program ePodsticaji je toliko loš, da ne ume napraviti vremenski redosled. Ne bira isplatu po dinamici predaje zahteva nego po
veličini površine. Moju tvrdnju potkrepljujem sa izjavom dve bake, koje tvrde da su dobile novac, a zahtev predale 2 nedelje posle mene. Jedna ima hektar, druga hektar i 14 ari.
Samo pitam.... da nije možda prazna kasa? Ko je bušio budžet poljoprivrede?
Slozio bih se sa tobom. Ko god je dobio novac, od svih ljudi koje znam, svi su sitni sa malom povrsinom.
Jutros je uplaceno jednom gazdinstvu koje je podnelo zahtev 24.04. i ima 0.5ha i zivotinje.
Ovde se javio prvog dana clan @nesic da je njegova supruga dobila subvencije, a on nije a podneo je zahtev posle 3 minuta.
Verujem da ona ima od 0,5-2ha a on vise.
Zato su i pomenuli da eto isplata nece ici redom. Sad znamo i zasto.
 
Meni i dalje nije jasno da se za verifikaciju racuna ceka vise od 2 nedelje. Petar mi je odgovorio na pp da to ne zavisi od njih, vec od banke, ali mi je neverovatno da banka toliko dugo ne moze da im dostavi potvrdu ili sta vec...
 
Nazad
Vrh