Subvencije u poljoprivredi za 2020 godinu

Sad ce na neke njive platiti dva puta, ko je u toku godine uzeo od nekog drugog, onaj ako nije podneo dobija na osnovu lanjskog, a ovaj ako je ste podneo dobio na osnovu zahteva.. svasta...
 
Sad su dodali u pravilnik:

Изузетно у 2020. години, захтев за остваривање права на основне подстицаје подноси се Министарству пољопривреде, шумарства и водопривреде, на имејл адресу: uap.kabinet@minpolj.gov.rs достављањем следећих података о подносиоцу захтева:

име и презиме

матични број

број пољопривредног газдинства (БПГ).

Корисници који су остварили право на подстицаје у 2019. години, а до дана ступања на снагу овог правилника нису поднели захтев, право на основне подстицаје остварују тако што им се средства директно уплаћују на наменски рачун пољопривредног газдинства код пословне банке.



Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Ko je ostvario pravo na podsticaj u 2019 dobice automatski pare na racun, ako nije ostvario u 2019 taj treba da salje podatke
 
Ja još nisam dobio uplatu za biljnu proizvodnju. Nisam stigao da predam dokumenta, a rekli su da svi automatski dobijaju koji su dobili 2019. A ja imam BPG od 2012. Kome mogu da se obratim i da proverim?
 
Pozdrav. Ja uopste ne znam da li su mojim roditeljima legle na racun pare sto se tice tih subvencija...

Danas sam pitala za grla stoke za direktna placanja, da li je potreban uslov ili svako ko ima i jedno grlo stoke (krava) moze da podnese zahtev za direktna placanja...Moji roditelji se bave poljoprivredom...Imaju sada jednu kravu (nekada su drzali tri). i verovatno ce sada i tu jednu kravu da prodaju...Da bar ista imaju korist - ostavili bi je...Ovako nemaju ni premije za mleko, jer je malo litara mleka, a nemaju ni ista drugo...Na pijac i kraj. Nije mi jasno zasto se ne podrzi neko ko ima i jednu kravu...ne mora to isti iznos novca da bude...ali da ljudi imaju neke vajde. Ovako je potrebno mnogo rada i za to jedno grlo stoke, a korist nikakva. Bas mi je zao...Moji bas zele da rade jos neku godinu, ali kad nema svrhe..
 
Nazad
Vrh