Subvencije u poljoprivredi za 2020 godinu

Jel bilo danas nekih uplata?

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Ne, slagao Nedimović. Rekao je da će biti uplaćeno 7 dana nakon podnošenja zahteva ono šipak.
 
Kod nas na sajtu ministarstva izlaze redovno obavjestenja o uplatama i uplate za neku stavku ide odjednom isti dan za cijeli , mal ne reko drzavu, za cijeli entitet.
Inace ministarstvo poljoprivrede nema nista sa uplatama , kad izdaju rjesenja za pojedine tipove posticaja oni su zavrsili a sama uplata je u nadleznosti ministarstva finansija , bar je tako ovde .
Inace nasi su poplacali sve posticaje za 2019. godinu i nesto iz 2020.
Da ne ispadne da hvalim nase ovde , nego samo da usporedimo .Ovde su transparentni i uredni kod zahtjeva , moze se vidjete ko je koliko i zasta dobio ali lose strane su da su iznosi mizerni i nepravicno rasporedjeni . Npr za mlijeko 0.16e po svakom litru svi dobiju , dok npr u ratarstvu za kukuruz nista , a za psenicu i uljarice manje od 100e po ha.
 
Kod nas je sve samo nije transparentno,ustvari mislim da ni najbolji svetski stručnjaci ne mogu sve protumačiti i shvatiti i razjasniti.....tu su majstori za muvanje i prikrivanje kako u drzavnom aparatu tako i u svom privatnom zivotu-Srbija brale !
 
Kod nas na sajtu ministarstva izlaze redovno obavjestenja o uplatama i uplate za neku stavku ide odjednom isti dan za cijeli , mal ne reko drzavu, za cijeli entitet.
Inace ministarstvo poljoprivrede nema nista sa uplatama , kad izdaju rjesenja za pojedine tipove posticaja oni su zavrsili a sama uplata je u nadleznosti ministarstva finansija , bar je tako ovde .
Inace nasi su poplacali sve posticaje za 2019. godinu i nesto iz 2020.
Da ne ispadne da hvalim nase ovde , nego samo da usporedimo .Ovde su transparentni i uredni kod zahtjeva , moze se vidjete ko je koliko i zasta dobio ali lose strane su da su iznosi mizerni i nepravicno rasporedjeni . Npr za mlijeko 0.16e po svakom litru svi dobiju , dok npr u ratarstvu za kukuruz nista , a za psenicu i uljarice manje od 100e po ha.
Pa bolje opet nego ovde, ja sam dobio 11 e/ha, ekstra.
 
Ovo kod nas se ne može nazvati subvencijama. Nije mi jasno zašto nisu potpuno ukinute pošto su ovako mizerne ponižavajuće i beznačajne za poljoprivrednike. Verovatno imaju za cilj upravo da pokažu poljoprivrednicima koliko mogu da ih ponize i koliko su nisko na listi prioriteta naše ekonomije. Daleko zaostajemo za svim zemljama u okruženju bez obzira da li su članovi EU ili nisu. Taj jaz će se sve više produbljivati a domaći poljoprivrednici na duži rok neće moći da izdrže trku.
 
Samo su zato i značajne, pokazuju koliko su domaći poljoprivrednici bankrotirani i koliko im znači i to malo. Na duži rok neodrživo stanje.
 
Poslednja izmena:
"Da, kad glavu razdrobiš tijelu, u mučenju izdišu členovi…" Za Gorski Vijenac bi trebalo otvoriti posebnu temu na forumu.
 
Nazad
Vrh