Subvencije u poljoprivredi za 2020 godinu

Isto rodjak moj. Predali su bikove i subvencije za krave. U medjuvremenu teča umro, on posle mesec dana ode da promeni nosioca gazdinstva da se na njemu vodi, kao i zemlja jer je naslednik. Proslo je 3 godine i dinara nije dobio. I kako su mu rekli od toga nece biti nista, a inace se radi o blizu 200 000 rsd.
 
Proverite ali mi se čini da mora da se pokrene ostavljinska rasprava u vezi toga.Malo duže se čeka ali isplate.
 
Bilo je kod Urosa u jednoj emisiji letos ,bila je gospodja iz UAP i cini mi se da je rekla da nema isplate ,na sta je Uros po svom obicaju napravio neslanu salu.
 
Posle milion pokušaja uspeo sam da dobijem UAP, i direktno mi je rečeno da ne računam na te subvencije i da na njih nemamo prava. Čak su i neka rešenja za 2019god bila odrađena posle očeve smrti, ali su vraćena u UAP jer ide preporučenim pošiljkama, tako da ni od toga nema ništa. Tako mi je rečeno. Zahteve za 2020.god sumnjam da će uopšte i razmatrati. E sad, ostaje da se konsultujem sa nekim pravnikom da vidim da li postoji neka varijanta da se tim putem nešto ostvari, jer nije baš mala suma u pitanju.
 
Ma samo dobrog advokata i cepaj, kako može da ti uskrate nešto što je faktički tvoje nasledstvo
 
Pozdrav !!!

Hoću da kupim ATV - Quad-a , pa me interesuje da li imam prava na neki povraćaj .

Imam poljop.gazdinstvo i trebao bi mi savet kako da ga registrujem da li na gazdinstvo ili na mene lično.

Pozdrav i hvala na odgovoru i savetu !!!

Poslato sa MAR-LX1B pomoću Tapatoka
 
Quad možeš da kupiš uglavnom su homologovani kao traktori tj registruju se na zelene table.
Ako pitaš zbog poljo gazdinstva nemaš nikakve povoljnosti ako ga uzmeš ako gazdinstvo nije u PDV-u.
Ako jeste imaš povraćaj PDV-a.
Povraćaj u vidu subvencije nemaš kao što nemaš ni na jedan drugi traktor.Imaš za Ipard ali oni quad ne potpada u grupu koji su subvencionisani.
 
Povracaj mozes da dobijes ako trazis od opstine ili su u pdv-pa ti to vrate..inace ide na zelene table ako ides preko gazdinstva

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Naj lepse da se i to subvencionise. Neko ne moze da opstane, a neko bi da digne pare za kur enje.
 
Zavisi iz kog ugla se gleda.Ja sam gledao ne ke farme pored Davosa koji quadove baš dosta koriste u poljoprivredi oko farme kao i u održavanju oko farme u zimskom periodu.Nikad ih ne jarcaju ko debili sa Zlatibora koji uhvate stazu pa idu gore dole nadrogirani.
Uglavnom MTB koriste za uživanje po planini.
 
Takože sam hteo i ja da uzmem jedan ali ne mogu mu naći primenu kod mene toliku kao običnom traktoru pa sam odustao ,naravno koristio bi ga malo i ovako za uživanje ali se ne isplati.Tako za taj drugi deo ostaje APN ako položim ako ne prelazim na bicikli.
 
Nema drugog ugla. Kad mislis da ti treba kupis ga. Ali traziti povracaj za taj luksuz je licemerno. Nekom ce dati subvenciju za quad, a neko je nece dobiti za laku drljacu jer je nestalo sredstava zbog toga sto je na listi na 2501 mestu.
 
Nazad
Vrh