Subvencije poljoprivredi za 2015 godinu

A sad ono najbitnije u temi
dali ce u opste i biti isplacene subvencije ove godine ?
Zatrpaste temu bespltrebnim prepucavanjima

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Po najnovijim vestima neće.
Biće isplaćivanje po redosledu pristizanja i to krajem januara, krajem februara i krajem marta.
Usput da čestitam mamu nekome u posebno mesto!
 
Ja sam bio ubeđen da će biti 31.12. ali sam se zajebo.
Ne čini li vam se da su ovi malo preterali.Polako nas uče kao što je Ciga učio konja da ne jede.
Ili još bolje šenimo ko psi na kost koju ne možemo da domašimo.A novac se troši na kojekakve budalaštine.Ne big da navodim primere jer bih se udaljio od teme
 
Još jedno pitanje poštovane kolege, ako neko zna odgovor?

Ona odložena isplata u januaru, februaru, martu naredne godine dali važi samo za onih 6000/ha ili i za veštak, i gorivo gde mi čekamo samo kusur od NAŠIH para?
 
Poslednja izmena:
Mislim da je poenta neisplaćivanja bila da se prikaže što manji deficit u budžetu,jer to im je jedan od glavnih argumenata,kako imamo deficit za upola manji nego što je projektovano,i nismo mi jedini kojima se duguje,tako da kad bi se svi ti dugovi sabrali eto prošlogodišnjeg deficita.Ali mi smo tu najmanje važni, bitno da je beograd okićen za novu godinu identično kao i Beč,da bar u tom domenu ne kasnimo za evropom.To je najvažnije za ovu državu.
 
Drage kolege od one ideje sto sam napisao znamo svi da nema nista,osim merenja pulsa.
Gledam kako su neki sebicni i samo za svoje du** zive,kad je bio uslov PIO za subvencije govorili su nek mali propadnu kad ne mogu da plate,pa uzurpiranje drzavne zemlje koje su neki radili preko noci je jos i nekako djene djene-borba,a ovi sto uzurpiraju drzavno zemljiste i jos traze javno da se odlozi zakon koji bi "pronasao" te njive kojih nema na papiru,sad se izjasnjavamo kako treba domace da propadne sve. Pa kazite onda ko priziva "Tenisa,Aldahru" i slicne? Mi sami!!!
NIJE stub ove proizvodnje i opstanka sela 5 ljudi u selu koji rade ceo atar,ima nesto slozenije to neki ne mogu da shvate i neki koji NECE da shvate da ima jos ljudi koji bi da zive,mozda bi i da umru ali im bar nemojte ubrzavati taj proces.

P. S. Sve rekorderi i profi poljoprivrednici i cvrsti karakteri,a kad dodje predaja papira za subvencije.onda se otvaraju nova gazdinstva i medju prvima stoje u redu da predaju papire. Karakterno kao glavni arhivator Dj. C. .

http://www.dragas.biz/ubuntu/

Lepo sam napisao u temi izdavanja drzavne zemlje da je jedan od zahteva sa protesta bio da se pronadju uzurpatori zemlje Bas zato sto je broj tih povrsina naduvan. Ali nemojte da ste u zabludi. Oni guraju zakon u paketu da bi se na mala vrata uvukli stranci i tajkuni kao investitori, a uzurpacija im je samo paravan zakona jer siroke narodne mase vole da cuju kako navodno uzurpacije ima. Ni ja ne tvrdim da je nema, ali sigurno ne toliko koliko oni prikazuju. Molio bih vas samo kad komentarisete da se izjasnite da li strancima i tajkunima treba dati zemlju, a posle kritikujte i dajte predloge.
 
Ova tema je u poslednje vreme veoma aktuelna. Smatram da bi aktuelnije trebalo da budu cene poljoprivrednih proizvoda da mi ono sto proizvedemo budemo realno placeni a ne ovako da nas kradu. Subvencije kod nas su veoma simbolicne u odnosu koliko nam ovi ukradu.
 
Poslednja izmena od urednika:
Nemamo mogućnost da obezbedimo kontinuitet u bilo čemu. Ruse ne interesuje kukuruz, oni traže robu za samoposlugu, a mi nemamo ništa, ili gotovo ništa, što sami proizvodimo i čime bi snadbevali makar jedan lanac godinu dana. To je info iz privredne komore od ozbiljnih privrednika. I onda je tu nađen jedan od motiva za dovlačenje stranaca i podizanje prerađivačkih kapaciteta.
 
Poslednja izmena od urednika:
@Coci tim uzurpiranim njivama se indirektno i direktno sponzorisu razne politicke partije i slicni.
Ne znam samo sto olako prozivas tajkune,a vas predvodi covek koji je za 10-ak godina dospeo na 700-1000ha,plus sto podeli pulenima da laju umesto njega i da cute kad treba,a taj isti vodja do pre 10-15godina nije radio zemlju. Bolje da cuti i radi,nego sto jos glumi postenog vodju,jer ja sa takvim u istoj grupi niti pripadam,niti zelim da budem.
 
Onda idemo u katastar i registrujemo nove parcele do 31. decembra, samo da znaju utrezoru za ovu novinu....:sta:
 
Nemamo mogućnost da obezbedimo kontinuitet u bilo čemu. Ruse ne interesuje kukuruz, oni traže robu za samoposlugu, a mi nemamo ništa, ili gotovo ništa, što sami proizvodimo i čime bi snadbevali makar jedan lanac godinu dana. To je info iz privredne komore od ozbiljnih privrednika. I onda je tu nađen jedan od motiva za dovlačenje stranaca i podizanje prerađivačkih kapaciteta.
Bilo bi itekako mogućnosti da se ne domaće uništava stočarstvo uvozom i niskim cenama
od kako su uvedene sankcije eu prema Rusiji do sad bi mi broj tovljenika udvostručili samo da je bilo inicijative, ugovorene prizvodnje i sl. pa ne bi morali dovoditi švabu da radi naš posao
 
Poslednja izmena od urednika:
Istvane,ja sam bio juce u trezoru.
Kada sam im rekao za tu novinu,gledali me blago-telecim pogledom i mrdali glavom po horizontali....
 
Još od proleća se nemogu dodavati parcele, jer je rok istekao, a ko je povećao površine, za iste u narednoj godini nema subvencije :sjasi:.
Pitanje je, koliko će za ostalo biti, najverovatnije nešto simbolično, samo toliko da mogu na sva usta da se hvale :zli:
 
Ma nasem narodu je sladje 5-6 000 da dobije, a niske cene nikog ne interesuju.

Kakva je korist ako mi subvencionise tovljenika po 1000 / kom. A ovamo me blokiraju niskom cenom od 130 dinara.
 
Usvojenim izmenama i dopunama zakona o podsticaju u poljoprivredi i ruralnom razvoju, kada je reč o direktnom davanju po hektaru do šest hiljada dinara, je ostalo dakle po hektaru i na ime regresa do šest hiljada dinara. Hoćete objasniti zašto je došlo do te promene, dakle zašto nije bio onaj minimalni iznos?

Prof. dr Dragan Glamočić:

- Prethodne godine napravljena je jedna budžetska rupa, to je ovih 9,6 milijardi o kojima smo pričali, zahvaljujući lošim pregovorima ministarstva na početku i vezano o planiranju sredstava koji su neophodni. MMF, da se ne bi doveo u pitanje ovogodišnji budžet i da ne dođe do probijanja, je tražio određena zakonska rešenja od strane Republike Srbije i to je upravo implementirano u onom zakonu, pa je zbog toga stavljeno do šest hiljada, ali to ne znači da poljoprivrednici neće dobiti jednih i drugih šest hiljada. Međutim, ono što je drugo napravljeno, jedna pozitivna stvar, a to je da će se uzimati za narednu godinu stanje na dan 31.decembra ove godine, a u budućem stanju 30. septembra svake naredne godine. Što znači, više nećemo čekati prijavu do kraja marta, da bi obrađivali zahtev jedan mesec, pa tek u maju dobili poljoprivrednici pare. Ove godine poljiprivrednici će moći pare već da dobiju u fabruaru martu mesecu, znači pre prolećne setve, dobiće odmah avans, koliko će tačno on iznositi videćemo tačno u januaru mesecu, tako da naredni ostatak para bi trebali da dobiju do kraja naredne godine. Znači, ove godine će prvi put dobiti pare onda kada su im najpotrebnije, a to je pre prolećne setve, plus sav ovaj dug koji je ostao iz predhodne godine. Znači, loše je to što im je država ostala dužna, ali dobiće novac pre zasnivanja novih kultura i nove prolećne setve. Ono što isto tako treba reći, ovaj budžet će biti ipak razvojni, ono što ste pomenuli. Znači, ove godine u budžetu su povećana sredstva više nego duplo za investicije. Šta to znači? Da će poljoprivrednici već na proleće moći da kupe novu mehanizaciju, da li će to biti sejalice, traktori, sve druge mašine koje budu njima neophodne, ili će to biti protivgradne mreže. Znači, jednostavno idemo se orijentisati ka onima koji hoće da ulažu i država će davati verovatno najmanje 50%, verovatno i 60%, bespovratnih sredstava, na bazi predračuna će poljoprivrednici biti sigurni da će dobiti novac. Znači, država Srbija više neće da se bavi socijalnom politikom u poljoprivredi, nego će podstaći one poljoprivrednike koji žele da razvijaju se i da ulažu u nove tehnologije u poljoprivredi. Znači, ta sredstva su, rekao sam vam, za 120% veća u odnosu na prethodnu godinu i iznose skoro tri milijarde dinara, što nije zanemarljivo.

Do 31.decembra znači poljoprivrednici još mogu da se registruju.

- Samo oni i ne mogu da podele hektare oni koji su već prijavili hektar. Ništa ne treba novo da rade, znači samo oni koji su eventualno ove godine došli u posed nove zemlje oni mogu do 31.decembra da se prijave. Naredne godine, već tamo od početka februara meseca, poljoprivrednici će samo jednom dolaziti u trezor, dobiće tačna upustva, znači neće morati kao ranije da dolaze jednom da obnove, drugi put da prijave, istim dolaskom će obaviti i jedan i drugi posao i nakon toga već nakon nekoliko nedelja će moći da dobiju novac.

http://www.parlament.gov.rs/upload/archive/files/cir/pdf/zakoni/2015/3223-15.pdf
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh