Subvencije poljoprivredi za 2015 godinu

Na sta god cu da ih potrosim, treba voditi racuna o tome da sam neki drugi dinar vec ulozio. Novac od subvencija bi trebalo da legne na racun u kompletu, najkasnije do 15 Aprila.
Ali jbg sta da se radi kad zivimo u Tunguziji!
 
Paore koja je to "nasa" ?
Pre par godina si ti bio profi,a ja hobi. Kako smo sad opet postali isti i "nasi" a da niko nista nije promenio.
Dala baba dinar da udje u kolo... :osmeh:
Kakva baba, kakav dinar ?
Kakve sad veze ima profi, ili hobi. Zar je sad to vazno kad svi zivi i nezivi imaju pravo na subvencije u poljoprivredi ?
Nasi su sad valjda svi koji su registrovali gazdinstvo i aplicirali za subvencije pa makar oni bili i babe, dede, strine, taxisti, doktori, studenti, majstori, salterski radnici itd, itd.
 
Jbg kad su krenule svi su zurili da poloze racune drzavi sto pre,prijavili koliko cega imaju,placanje poreza...sve u svemu navukli su narod pre su bile i vece i manje je klauzula bilo potrebno da bi se dobile subvencije.Nama u njihovim kovertama stizu datumi do kad da se uplati,ali kad drzava treba da vrati....
Lepo sam i rekao setva je prosla,pare su ulozene a kad god dosle dobrodosle da se kupi nafta i ostalo do jeseni.
 
Ako je za prolecne radove onda to treba da je do 15og februara da se kupi nafta,seme,azotno djubrivo...
Da ne kazem da bi bilo dobro da se zahtevi predaju do kraja januara i da je neka drzava kao sto nije isplatila bi svima koji podnesu u toku par dana,a kasnije posle setve samo da odnesemo racune da opravdamo pare koje smo dobili. Ali nije to za nas. :osmeh:
 
Pa to bi bila prava POMOC AKO HOCE da POMOGNU,ali to nije interes,nego uzeti meru i opipati puls. Zato kazem da su ove "subvencije" nesto...ni socijalna pomoc,ni baksis...pa kad god dosle dobrodosle. A sad da se nerviram da li ce biti danas ili sutra...svejedno je.
 
Ne radi se ovde da li ce ih biti uopste, ili nece, vec o odnosu drzave ove nase jadne prema poljoprivredi uopste. Zar nevidite da se sprdaju sa nama i samo nesto serendaju, a da nemaju pojma STA ?
Puna su im usta poljoprivrede samo kad to njima treba, a ovamo prodase svu zemlju strancima, prave greske u proracunu budzeta kao da su mala deca pa eto zaborave jednu 0. Moz misliti, 0 manje, ili vise ko ce primetiti. Nisu poenta subvencije da li su 100 ili 200 evra, vec sam princip kako i za cega ih drzava namerava upotrebiti, a u nasem slucaju ocito za politicke poene. Ako je normalno da subvencije dobiju svi jednako bez obzira da li su pravi poljoprivredici i zive samo od tog, ili su ona druga strana tzv poljoprivrednika ( a nekad u komunistickoj Jugoslaviji su se nazivali polutani), onda je dozvolicete normalno da i poljoprivrednici dobiju recimo deonice nekog Sintelona, Zelezare, Pivare, i bilo koje druge fabrike ili preduzeca potpuno ravnopravno kao i zaposleni u samim. E onda vise nema poljoprivrednika, ko vas j..e, sto niste radili u fabrici.
 
Ne radi se ovde da li ce ih biti uopste, ili nece, vec o odnosu drzave ove nase jadne prema poljoprivredi uopste. Zar nevidite da se sprdaju sa nama i samo nesto serendaju, a da nemaju pojma STA ?
Puna su im usta poljoprivrede samo kad to njima treba, a ovamo prodase svu zemlju strancima, prave greske u proracunu budzeta kao da su mala deca pa eto zaborave jednu 0. Moz misliti, 0 manje, ili vise ko ce primetiti. Nisu poenta subvencije da li su 100 ili 200 evra, vec sam princip kako i za cega ih drzava namerava upotrebiti, a u nasem slucaju ocito za politicke poene. Ako je normalno da subvencije dobiju svi jednako bez obzira da li su pravi poljoprivredici i zive samo od tog, ili su ona druga strana tzv poljoprivrednika ( a nekad u komunistickoj Jugoslaviji su se nazivali polutani), onda je dozvolicete normalno da i poljoprivrednici dobiju recimo deonice nekog Sintelona, Zelezare, Pivare, i bilo koje druge fabrike ili preduzeca potpuno ravnopravno kao i zaposleni u samim. E onda vise nema poljoprivrednika, ko vas j..e, sto niste radili u fabrici.

Paore.zbog čega se opet pokreće tema hobi i profi.
Postavio bih ti nekoliko pitanja a da se ne naljutiš a i ne moraš da odgovoriš-
-da li si ostatak zemlje od preko 20 ha pokušao ili ptrbacio na nekog od rođaka ili poznanika,
-da li si oduvek bio čist poljoprivrednik ili si nekada bio polutan
-dali si PIO počeo da plaćaš.ne bi li dobio subvencije ili iz patriotizma.
 
Ne znam Gorane o čemu pričaš ili mi pojasni šta znači poklekao i koji ponos sam pogazio.

- - - - - - - - - -

pošteno bi bilo da mi ipak polušate odgovoriti na pitanja pa da onda lepo nastavimo diskusiju.
Ako su odgovori na prva dva pitanja negativna unapred se izvinjavam.
 
komplikovano je sad trziti tvoje postove i citirat u kojima si tvrdio da ti to netreba i da si hobi a ne profi i da nemožeš da podignes subvencije iz imaginarnog straha da nebimoraoduplo vratiti :ppozdrav:
treba protiv ovoga da se borimo
11351320_10204355143261670_4019575496286238844_n.jpg
 
Ви који се делите и себе ословљавате као "профи" паоре треба да срамота,посебно једног овде присутног,који је требао до сада да вади кромпир у падинској скели ради отимачине земље итд итд...
Остале како није срамота да нападају Зорана а не сетећи се да тај човек можда има 2 сина незапослена који по вашем делењу нису хобисти него профи пољопривредници,као и ви.
Срам да вас буде,отели би оцу рођеном од уста само да добијете субвенције,нагињете се како ветар дува,поготово пар чланова овог форума,јебе се нама што ви те субвенције узимате ал не продајите приче о поштењу а овамо 15 газдинстава на прадеде отворили и пичи.Маните се.

Плус пуна вам уста пљувања по држава а та иста да је имало уређенија пола би робијало због малверзација и варања пореског система.
 
komplikovano je sad trziti tvoje postove i citirat u kojima si tvrdio da ti to netreba i da si hobi a ne profi i da nemožeš da podignes subvencije iz imaginarnog straha da nebimoraoduplo vratiti :ppozdrav:
treba protiv ovoga da se borimo

Nikada ja nisam tvrdio da mi ne trebaju subvencije.nego sam uvek bio protiv PIO uslova.Kakav strah da duplo vratim,zbog čega.sada već karikiraš neke moje stavove koji su vrlo jasni

- - - - - - - - - -

Putine.nema opcije,zahvali se pa ti ovako zahvaljujem.Samim tim šzo ne odgovaraju na pitanja dalja diskusija je pomalo glupa.
 
Poslednja izmena od urednika:
što si menjao Kraljevina Srbija za Dveri Srpske?:sta:
Офф топик је,боре се за исте,здраве циљеве ове државе...Напомињем да ја нисам националиста и мрзитељ,него не верујем у ову власт и овакво уређење државе јер 30 год не функционише.Више сам за затегнутији систем са јачим законима и спровођењем истог.

За Пеета наравно да јесам,ја нисам никад рекао да те субвенције не требају,и да систем њихове исплате није очајан,и треба да их добијеш и ти,и Горан и Зоран и сви,али продавање магле од човека који отима туђу земљу и моралише неком ко ради за цркавицу и не може од тога ни децу да обуче како треба је и више него јадно.него сметају ови моралисти који продају маглу о поштењу и пожртвованости а овамо ко коме јаче ували...
 
1.Gazdinstava ni manje ni više nego dosad
2.Generacijama unazad poljoprivrednici
staža radnog nepune 2god,(1996.-1998.)zemlje na svom imenu tek od 2001. od kad i plaćam PIO - ujedno i odgovor na treće pitanje
 
ja sam skupio oko 24 godine poljoprivrednog staža,usrećio sam se :haha:
a ovde mislite da nisam ozbiljan paor,možda sam i najači po stažu na forumu
 
ja sam skupio oko 24 godine poljoprivrednog staža,usrećio sam se :haha:
Мало је то,кад доживиш у једном тренутку да на њиви видиш 4 генерације своје породице како раде знај да си нешто постигао у животу.ТО је богатство које се стварало и пре него је ико био и чуо за субвенције а сви живи,здрави,сити и обучени,хвала Богу.
 
Мало је то,кад доживиш у једном тренутку да на њиви видиш 4 генерације своје породице како раде знај да си нешто постигао у животу.ТО је богатство које се стварало и пре него је ико био и чуо за субвенције а сви живи,здрави,сити и обучени,хвала Богу.
nisam imao tu srecu da svi istovremeno radimo
 
Nazad
Vrh