Subvencije poljoprivredi za 2015 godinu

Da li je neko gledao emisiju Dobra zemlja, prijatelj mi reče da je čuo da još nije sigurno da li će računi za gorivo, kao prošle godine, važiti sa svih benzinskih pumpi ...
 
Gledao ali sam zakasnio pola sata, jedino pametno sto sam cuo je da u Brazilu nezapamcena susa koja nije bila unazad 80 godina, i da im je soja propala, pa je voditelj apelovao na poljoprivrednike da seju soju ....
 
U je, puzevi, secam se kako su se neki moji prijatelji po beogradu palili na taj business, lako I jednostavno...
 
Ja njima ne verujem uopste, sa golu zadnjicu da sednu na vrelu plotnu i da govore vruce ne bi im verovao, rekao bih lazete... Da je dobro sadili bi oni, ne bi se uhvatili fotelje...
 
Jedno pitanje..Za zemlju koju sam od dede uzimao pod zakup i tako dobijao subvencije, on istu sada zeli da prenese-da kevi. E da li da istu tu ponovo prijavim pod zakup, pa dok prodje procedura prenosa, katastarski i sve ostalo to ce potajati i onda da samo prijavim promene u trezoru. Plasim se dok administracija odradi posao, predje na nase domacinstvo, prijavim u trezor izgubicu pravo na subvencije.
 
Jedno pitanje..Za zemlju koju sam od dede uzimao pod zakup i tako dobijao subvencije, on istu sada zeli da prenese-da kevi. E da li da istu tu ponovo prijavim pod zakup, pa dok prodje procedura prenosa, katastarski i sve ostalo to ce potajati i onda da samo prijavim promene u trezoru. Plasim se dok administracija odradi posao, predje na nase domacinstvo, prijavim u trezor izgubicu pravo na subvencije.
Navešću moj slucaj kao primer.
Ugovor o zakupu napravio sam sa dedom 2008.g na deset godina. Deda je umro 2011.g. Zemlju su nasledili moj otac i stric. Ja i dalje svu tu zemlju prijavljujem za subvenciju kao da je u zakupu. Uredno dobijam subvencije na svu zemlju. Pretpostavljam da nema problema jer stric tu zemlju ne prijavljuje, te se ne pojavljuje dva puta u registru. Ovako nameravam da radim sve dok ne istekne ugovor, do 2018.
Tako da mislim da i ti možes da tu zemlju uzetu od dede u zakup i dalje isto prijavljuješ.
 
Pa i ja tako mislim, da sada opet obnovimo zakup, a prenos neka udje u proceduru i kada se upise na kevu, onda eventualno prijavimo promene i to je to. Cale kaze neka sad ide pod zakup(zbog subvencija), a deda nek saceka sa prenosom, a ja ne bih "ometao" dedinu volju, to jest : gvozdje se kuje dok je vruce:osmeh: .
 
Navešću moj slucaj kao primer.
Ugovor o zakupu napravio sam sa dedom 2008.g na deset godina. Deda je umro 2011.g. Zemlju su nasledili moj otac i stric. Ja i dalje svu tu zemlju prijavljujem za subvenciju kao da je u zakupu. Uredno dobijam subvencije na svu zemlju. Pretpostavljam da nema problema jer stric tu zemlju ne prijavljuje, te se ne pojavljuje dva puta u registru. Ovako nameravam da radim sve dok ne istekne ugovor, do 2018.
Tako da mislim da i ti možes da tu zemlju uzetu od dede u zakup i dalje isto prijavljuješ.

U slucaju kad se koriste subvencije od vlasnika zemlje pokojnika, samo da znate da je to krivicno delo i bilo bi dobro za vas da niko to ne otkuca! Inace...!!!
 
Peet
Ali, ugovor o zakupu je važeći do 2018.g. Teoretski, kako ja da znam d je zakupodavac preminuo, ako je zakup bez kanade, živi stotinama kilometara udaljen od mene.
 
Nazad
Vrh