Subvencije poljoprivredi za 2014

Danas mi u trezoru rekli da su sa subvencijama od 6000din stigli do 14.maja a za djubrivo do 24.juna....ja isto dobio za djubre juce pre ovih 6000din, zato sam i isao da se raspitam....a predao sam 16. maja i 18. juna
 
Ovi drugi jezik ne razumeju osim blokade, štrajka. Ne samo u poljoprivredi nego uopšte.
Šta čekamo? Male fergusone, vladimirce itd na puteve!

Нисам видео нешто прошли пут Фергусоне и Владимирце на протестима,него "мало скупље" машине,чију су власници зезнули управо те који имају само те Фергусоне,у оба наврата на протестима...Тако је код неких дошао и по неки трактор или Клас Лексион у посед на дар од државе а некоме да нема да наспе горива у Имт 539.
 
Putine ja sam jedan od tih što čeka onu bedu od 6000 da bi mogao kupiti tu naftu da sipam u 539 i da konačno predam i te račune, pa kad dobijem subvenciju za naftu, kupiću i nešto đubriva pa opet u trezor i opet čekaj pare negde u 2015.
Baš pomažu mala gazdinstva samo tako...
 
Знам и разумем те како ти је одлично али исто тако мсм да си разумео поенту мог поста...Док сами између себе не средимо ствари држава може како хоће....Разједињене свако ј**** да извинеш.
 
Нисам видео нешто прошли пут Фергусоне и Владимирце на протестима,него "мало скупље" машине,чију су власници зезнули управо те који имају само те Фергусоне,у оба наврата на протестима...Тако је код неких дошао и по неки трактор или Клас Лексион у посед на дар од државе а некоме да нема да наспе горива у Имт 539.
E, ovo je bas tako, odavno to pisem, da ovi veliki malo imaju obzira prema sitnim gazdinstvima, da blokade i protesti traju dok se ne ispune uslovi par ljudi i dok se oni ne namire, cim se to zavrsi, protesti se obustavljaju, kao, postignut dogovor.Ovi mali dodju mu nesto kao topovsko meso, tu su da prave guzvu i galamu.Zato se posle svakih protesta u avlijama takvih vodja udruzenja ponesto zacrveni i zazeleni ili neke bas velike investicije.
 
Нисам видео нешто прошли пут Фергусоне и Владимирце на протестима,него "мало скупље" машине,чију су власници зезнули управо те који имају само те Фергусоне,у оба наврата на протестима...Тако је код неких дошао и по неки трактор или Клас Лексион у посед на дар од државе а некоме да нема да наспе горива у Имт 539.
Zavisi u kom delu Srbije gledas.


free upload

picture upload
 
Pa u ovoj drzavi ima mnogo vise malih samo sto su oni glasniji organizovani
87% obradivih povrsina je u rukama malih posednika, od 4-7 ha, 3% je u rukama "veleposednika", da ih drugacije ne nazivam, i 10% je u rukama drzave, stim sto veliku vecinu od tih 10% drzavne zemlje rade oni od 3%.Za drzavu je vrlo vazno da sacuva taj sitan posed od propadanja, to je vrlo velik broj radnih mesta i ako propadnu a posla nema, ti ljudi ce da se pojave kod drzave kao socijalni slucajevi.Da bi sitni opstali, subvencionisanje trba kategorisati, na primer, do 10ha bez ikakvih uslova i stopostotna novcana sredstva, od 10 do 30 ha 70% davanja, od 30-50ha 50%, od 50-100ha 30%, preko 100ha ne subvencionisati, to vise nisu PORODICNA POLJOPRIVREDNA GAZDINSTVA, imaju drugaciji naziv.I jos, kao subvencije, svakom domacinstvu ispod 10ha domiriti do 10 ha drzavne zemlje po minimalnim cenama, gde ima uslova za to, tj. gde ima drzavne zemlje, je l ce svako to domacinstvo, sitno, da napravi tri radna mesta od clanova svoje porodice i nece biti na teretu drzave.

- - - - - - - - - -

To je trebao da bude jedan od zahteva na protestima zbog subvencija, ali to nije u racunici onih "velikih" i zato nije ni bilo, a to bi dugorocno i "velikim" islo u korist.
 
Bio nekad taj odnos, a državnu zemlju treba vratiti prethodnim vlasnicima.
Naravno da treba drzavnu zemlju vratiti prethodnim vlasnicima, kao i sve nekretnine koje su oduzete, ali je i to vrlo diskutabilno, uzimajuci u obzir genezu sadasnjih bogatasa.Sve ispitati, sta se desavalo izmedju dva svetska rata i kako je ko dosao do kapitala, kao i sada od 1990god i posteno vratiti a za nepostenje, zna se.
 
Tesko... Kod mene jos nisu dobili ni oni koji su predali 15-og... Za 6000 po ha, predato 29-og a za gorivo i vestak predao pre 10-ak dana za sada NI-STA...

Пре пет, шест дана сам био да их питам докле су стигли, рекли су ми да је исплаћено људима који су предали до 13ог, ваљда ће ускоро и ти што су 15ог предали добити.
 
Kakav je to bezobrazluk od države? Stali su sa 6000 jer znaju da će sirotinja odmah kupovati naftu i đubrivo pa sa računima trčati u trezor i predavati nove zahteve. Kako kurv...ski kupuju vreme... Bar da ne lažu da su većinu isplatili...
Nije mi krivo koji su dobili za naftu i veštak a predali kasnije. Ljudi imaju pravo na to kad su uložili novac. Namerno to rade da se mi tu svađamo oko toga...
 
Nazad
Vrh