Subvencija za mehanizaciju

Jel ima povraćaj za već kupljenu i od kog datuma.
 
Da li sam samo ja ćorav, ili za nas voćare u ovim konkursima nema ništa ili skoro ništa. Sušare se daju, ali samo za bilje, dakle ne i za voće, oprema za toplu preradu, tj. kuvanje džemova, marmelada i sl. nema nigde, destilerije takođe, a nema ni opreme za sokove. Ima za hladnjače, koje koštaju boga isusa pa će retko ko to moći da priušti. Takođe za zgrade za preradu voća jako komplikovano sa upotrebnom dozvolom, rokom završetka ove godine do oktobra i što je najvažnije za zgrade se ne potpisuje prvo ugovor, nego kad se završi, znači pred kraj konkursa, a sredstva se dele dok ne nestanu, pa možete lako izvisiti. Dakle sramota drugovi.
 
Изузетно, право на подстицаје за 2017. годину остварује и лице које је у потпуности реализовало инвестицију у периоду од 16. октобра 2016. године до дана подношења захтева за исплату подстицаја.
 
Predao juce predracune i papire po ovoj uredbi za prikljucne masine. Za traktore vise ne primaju zahteve i ako jos traje javni poziv.

Nada poslednja umire.
 
Upravi za agrarna placanja
Predaje se na pisarnici min. Poljoprivrede u Nemanjinoj. Naravno naznaci se na koverti ko salje i za koju meru se konkurise. Dobije se delovodni broj i to je to. Mada po uredbi meni se cini da su u boljoj poziciji oni koji su vec kupili masine,jer oni vec traze pare nazad. A ja sa predracunom cekam prvo odgovor pa te onda ako prodjem idem u realizaciju.

Nada poslednja umire.
 
Nazad
Vrh