Subvencija za mehanizaciju

Ima mene je zvao savetodavac i rekao ali mislim da je to samo za moravine tj za domaci proizvod.
 
To sam cuo na standu firme koja prodaje Agromehanikine prskalice. Ne znam tacno ime firme, ima rec KAP u imenu.
 
Nema za sad nikakvih povracaja,i kolege koje su protestvovale bi pitao zasto sad imamo tri puta manje nego prosle dve godine,i da li ovo treba da nas zadovolji i da batalimo zalbe ili napravimo pobunu i trazimo ono sto nam pripada,ako cekamo dok se formira vlada,prodje godina,a ja bez povracaja nemogu priustiti sebi nista od mehanizacije,i da li se moze znati ime onog ko je donosio odluke na tom protestu i razgovorima sa ministarstvom,i ima li on neku obavezu da da neko saopstenje za nas manje informisane ili ako je i dao saopstenje gde ga mogu procitati.
 
A ti nisi protestovao? Da izaslo mesto 3000-5000 trktora 30 000 -50 000 sigurno bi i pregovori se lakse vodili i ostvarilo sve sto se zeli.
 
Ti ne da ne vidiš nego te mrzi čitati lakše je pitati.
Koliko vidim da nisi pročitao pa ću ti reći da nema povraćaj za cisterne .Za sve što se dobija povraćaj lepo je precizirano a koliki je povraćaj
evo citat:

"Члан 5.
Подстицаји за инвестиције из чл. 2. и 3. ове уредбе утврђују се у
износу од 40% вредности реализоване и у потпуности исплаћене инвестиције
умањене за износ средстава на име пореза на додату вредност.
Изузетно од става 1. овог члана, подстицаји за инвестиције из чл.
2. и 3. ове уредбе утврђују се у износу од 50% вредности реализоване и у
потпуности исплаћене инвестиције, умањене за износ средстава на име пореза
на додату вредност, и то за лице из члана 4. ове уредбе које"
 
Ovo je izjava na kraju uredbe koja se potpisuje i overava u opstini.

И З Ј А В А
Овим потврђујем, под материјалном и кривичном одговорношћу,
да за исте оправдане трошкове за које је поднет Захтев сагласно Уредби о
условима и начину коришћења подстицаја за подршку руралном развоју кроз
инвестиције за производњу и пласман воћа, грожђа, поврћа, печурака и цвећа у
2012. години, нисам користио подстицаје по другом основу у 2012. години, осим
по основу средстава за кредите одобрених у складу са Уредбом о подстицању
пољопривредне производње путем кредитне подршке кроз субвенционисање
дела камате у 2012. години (,,Службени гласник РС”, број 17/12).

Da li ovo znaci da ko je uzimao regresirano gorivo, avans i buduce subvencije po ha u 2012. godini ne moze da konkurise???
 
Za kredit ministarstva sa 6% kamate dokumentacija se moze prikupiti za 1 dan, s tim sto traze i Uverenje iz RUJP da ne dugujete porez. To uverenje se ceka po 15 dana (radnih) tako da ko misli da uzima taj kredit bolje da odmah trazi uverenje. kredit ide na vrednost opreme bez PDV-a, placa se direktno prodavcu na racun.
Meni su isto to rekli za prskalice za povrtare i vocare. Takodje su mi rekli da smo mi, ratari dobili 12.500 din po ha i kredite sa 6% i da vise nista necemo dobijati narednih godina i da ce sada forsirati povrtare, vocare i stocare sto i ima neke logike.
Kanda cemo dogodine svi da prijavljujemo i po koje jutro kupusa i paprike u setvenim planovima!
 
Za kredit ministarstva sa 6% kamate dokumentacija se moze prikupiti za 1 dan, s tim sto traze i Uverenje iz RUJP da ne dugujete porez. To uverenje se ceka po 15 dana (radnih) tako da ko misli da uzima taj kredit bolje da odmah trazi uverenje. kredit ide na vrednost opreme bez PDV-a, placa se direktno prodavcu na racun.
Meni su isto to rekli za prskalice za povrtare i vocare. Takodje su mi rekli da smo mi, ratari dobili 12.500 din po ha i kredite sa 6% i da vise nista necemo dobijati narednih godina i da ce sada forsirati povrtare, vocare i stocare sto i ima neke logike.
Kanda cemo dogodine svi da prijavljujemo i po koje jutro kupusa i paprike u setvenim planovima!

Dobicemo samo kackete i stanicle na sajmu kao i ove godine :haha:
 
Ruku na srce da budemo posteni pored svega ja sam zadovljan sa 12,500po ha i kredit od 6%,(dinarski)sto je jako bitno ja sam papre za kredit resio do podne ,potvrda o reg gazd,poresko resenje,lk,izvod setvene strukture profaktura za masinu koju kupujete niko mi nije trazio da je porez ili pio izmiren.Mada sam ja malo i stocar:haha:,tako da ce i tu nesto da kane
 
Ruku na srce da budemo posteni pored svega ja sam zadovljan sa 12,500po ha i kredit od 6%,(dinarski)sto je jako bitno ja sam papre za kredit resio do podne ,potvrda o reg gazd,poresko resenje,lk,izvod setvene strukture profaktura za masinu koju kupujete niko mi nije trazio da je porez ili pio izmiren.Mada sam ja malo i stocar:haha:,tako da ce i tu nesto da kane

Ja sam samo video 3900 din/Ha do sad a ti ?
 
Imam registrovano 1 ha vocnjaka,ne znam da li pod subvencije (povracaj sredstava) spada i motorna kosa,tj. trimer.
 
Nazad
Vrh