Subvencija za mehanizaciju

Grunt ove podsticaje od 20% ne daje ministarstvo poljoprivrede nego ministarstvo ekonomije pomaže domaćim proizvođačima.Zato je cena jeftinja za 20.tak%.
Za sada nema podsticaja nikakvih od strane ministarstva poljoprivrede.
Za kredite imaš sada od 6% kamate na godišnjem nivou i dinarski je.Možeš da uzmeš do 5 miliona i kupiš traktor ,prskalicu,repromaterijal....šta ti je potrebno.
 
Hteo bi da kupim mahindru 575 45 ks treba mi manji traktor za sitnije poslove,cena joj je oko 13 500e,usao bi sa jedno 4 000e tako da sa ovom kamatom to i nije tako lose,a i dinari su u pitanju.hvala
 
A koji je vremenski period otplate kredita za mehanizaciju(traktor) maksimalno,i ni sam razumeo jel vezan za euro.
 
To je tacno a s obzirom na kretanje evra i kurs to moze ispasti odlicna investicija a mozda i ne,ako dinar ojaca i slucajno dodje na 1e=50 ili 10 din sta onda? :sta:
 
jKad sam kupovao traktor mogao sam uzeti sa 8% kamate dinarski.Platio u novcu 3200000 srednji kurs eura bio 101.2 din. na svaki euro sam izgubio 8,5 din po sadašnjem kursu.
32000x8,5 .
Grunt uzmi ceo traktor u dinarima a tih 4000 eura ostavi za prve dve rate da te ne boli glava.
Samo je inflacija oko 8% na godišnjem nivou.
 
Grunt mahindra se uvozi iz Indije a ne iz Inđije:osmeh:
Samo domaći. Rakovica i IMT. Mislim da i one 1025 proizvedene(sklepane) u Srbiji ima popust na njih.
 
LOSA SITUACIJA drugari povodom MTZ traktora u vezi 20% popusta ministar.ekonomije. Zvao sam danas prodajni sektor Agropanonke i ljudi kazu da vazi samo za IMT & Rakovica a MTZ jeste da se sklapa kod nas ali delovi nisu proizvedeni kod nas tako da ne spadaju pod podsticaj ministarstva.Na zalost,kolega GRUNT je skroz u pravu...
Inace kada sam razgovarao sa njima pitao sam za cene ova tri modela i evo kako ide:
- MTZ82.1 (19000e)
- MTZ820 (19700e) -osnovna verzija
- MTZ892 (23450e) -mislim da je grbavi
 
Nazad
Vrh