Suša 2017

Ako je neko manipulisao vremenom, nebi me čudilo da su to ovi isti iz vlade i naručili (mislim ovu sušu), tako da od pomoći nema ništa, samo puna usta reklame u medijima.
 
Ma ljudi nemo da se sikirate pa to nije seme za ovu setvu to je za dogodine.
 
A pariteti kao u zadruzi.Ala su nam pomogli ubilo se.Bojim se da nam ne daju gorivo po 147din kao pomoć.
 
fake news
Glupo je i nadati se da ce nam izaci u susret u nekom pozitivnom smislu
Ја отишо пре 15 дана у ОО странке и обећали помоћ за све чланове који имају регистровано домаћинство. Јуче уплатитли по 11.200,00 по хектару и обећали да неће бити пореза и одводњавања за 2017. Ко је већ платио преноси се на наредну. Такође ће следеће године дати по 100 холандеза по хектау бесплатно а у току бербе ће 2 дана организовати чланове за бесплатну помоћ.
Ко нема регистровано домаћинство, дупло мање.
 
To je tacno ali nece. A i svercera nema koliko ima nas. Mada bi im ipak nesto ostalo i na tih sto jer pola od 150 din ide u drz.kasu.
 
A sta je sa kreditima, niko to ne spominje, ako niste imali zarade kako ce te vracati kredite, po meni to je glavni problem, sve ostalo se moze prevazici, a niko to ne spominje ili krijete ko zmija noge ili vas sramota, a drzava i banke nista ne cine po tom pitanju .....zasad
 
A sta je sa kreditima, niko to ne spominje, ako niste imali zarade kako ce te vracati kredite, po meni to je glavni problem, sve ostalo se moze prevazici, a niko to ne spominje ili krijete ko zmija noge ili vas sramota, a drzava i banke nista ne cine po tom pitanju .....zasad
kakve veze ima drzava sa kreditom zato postoji na svakom kreditu hipoteka ,,,to ispada nije rodilo pa sad da nam placaju racune za telefon moze i struju ,komunalije, itd itd,,a da zarade ove god nema toje tacno al nesekiraj se ako su nasi preci preziveli dok je bilo mnogo teze prezivecemo i mi
 
Sta je bilo teze moj deda je znao ako veze 4 teleta da ce od tih bikova dogodine kupiti to to i to a sad neznas ni dal ce za koncentrat biti. Kakve veze ima u ostalim drzavama? Ako je tebi dobro ti cuti i pusti da te neko pravi neradnikom ili to i jesi pa ti ne smeta.
 
Sta je bilo teze moj deda je znao ako veze 4 teleta da ce od tih bikova dogodine kupiti to to i to a sad neznas ni dal ce za koncentrat biti. Kakve veze ima u ostalim drzavama? Ako je tebi dobro ti cuti i pusti da te neko pravi neradnikom ili to i jesi pa ti ne smeta.
neksi ti meni ziv i zdrav o radnicima i neradnicima ima druga tema:ppozdrav:a ko kolko po tebi radi a da bude okarakterisan kao radnik ili neradnik nije na tebi da odlucujes jer se ne poznajemo nije nikom dobro al,,, po meni od ove vlasti ocekivati neku pomoc je cista naucna fantastika kad zadnjih godina samo gledaju kako da sto vise ojade a ne da pomognu pricaju manji rod 20% a ovde je kontra rodilo tek 20% od nekog proseka i sta sad od takvih ocekivati
 
Kod nas vlada daje 20 litara regresiranog dizela po hektaru, i 28 maraka :haha: isto po ha. Kao ispomoc za sjetvu psenice, a u cilju ublazavanja stete od suse. Al' su se otvorili u pm.
 
Ne isplati se nikome sem krugu od 50km. Smisljeno sve lepo, kao evo dajemo vam a neobrazovani paori nece da iskoriste.:zli:
 
Nazad
Vrh