Strug i alati za obradu metala

Lep mi pocetak nove godine...
u toku rada samo izgubi snagu i kraj...motor radi prenos jok....
kad sam otvorio ono lom..doduse peglam ga svaki dan, u zadnje vreme poslovi koji nisu bas za njega pa mora malo i da zeza









kraj osovine uradjen novi.upresovan i zanitovan kako je fabrika uradila...usput uradjen servis kvacila i kontrola elektro magnetne kocnice







sutra novi kaisevi,ulje i opet vatra
 
Nemoj da pitas, ja ga pitao za neke cnc masinice, rekao bih da su mu cene malo povisoke, i reci ce ta je cena i masina bi bila utovarena na vas kamion u svici...
 
Па то испада да за те паре за један фини швајцарски струг, којегде по екс-СССР можеш да купиш ЗиЛ камион са конзервације са покретном радионицом, са све комплетним стругом, стубном, тоцилом и агрегатом!
 
Ja sam prosle zime isao kod njih kupio sam izmenjivac toplote za grejanje toplotnom pumpom . Pune hale rbe za kafane sve od prohrona toplotne pumpe razni agregati strugovi glodalice to su pune hale moze da se pogadjas za cenu sa vlasnikom. Ima sve i to nije nabacano na gomilu sve je lepo spakovano i pregledno .
 
Ja sam hteo da zovem da se raspitam jos pre par dana, ali sam se predomislio. Nesto mi se javi da nije manje od 4000 evra.
Cena je 3800 eura, ali utovar u Švajcarskoj na kamion kupca. Inače vlasnici su milioneri. Kupili banjski kompleks u Vrujcima za 1.5 miliona eura.
 
Poslednja izmena:
Problem je što je trenutno u Srbiji skoro nemoguće naći ispravan strug srednje kategorije bez bar 4-5k€.
Ono što je preuzeto iz domaćih fabrika prije dvadesetak godina je uglavnom za puni remont. Retko ko je radio periodični remont kako se to nekada po firmama radilo, nego je stanje došlo skoro do kraja.
Skoro sam pomagao jednoj firmi koja ima građevinske mašine da se kupi neki strug da mogu raditi delove za održavanje njihovih mašina. Uglavnom su to bolcne i čaure, ništa naročito složeno, ali ipak se bez ispravne mašine nemože odraditi.
Na kraju je to nabavljeno za preko 5000 u radnom stanju, a da nemora odmah da se radi suport, kvačila, konjić itd..
Ovaj gore je strug iz lakšeg reda veličine, ali je očigledno dobar, i koliko vidim odmah u radnom stanju.
Problem, je što nebi bilo smisla da se kupi bez predhodne provere i probe, znači neko mora otići u CH, a to je put i tri dana boravka+bar 700-1000€ za prevoz i carinu. Da se dokupi alata da se počne raditi bar 300€, tako da ovo sigurno prelazi peticu k€..
 
Pa onda ne mora kamion,ML to dovuče lagano,onda se smanjuje trošak za put,a i carina može da se izbegne.Može da se uglavi u 4200 da bude u Srbiji.
 
Da se ode kolima sa prikolicom do CH, utovari, doveze ovamo, časti carinik(učinilo mi se da je takav plan) za 400€? Mislim da je to u granici neverovatnog..
Putarina kroz Hr je oko 60, Slo vinjeta je 16, austrijska 14, neznam dali se plaća u Ch, tuneli itd. Znači, preko 100€ samo putarine..
Mislim da za gorivo teško može manje od 300€ za 2500km..
Treba nešto i jesti, a spavanje ne pominjem.
Moj račun bi bio oko 700€ bez carinjenja..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Radio sam to jedno vreme za gorivo do gore 30.000,putarina baš tako oko 100€.Tačno 400€ pričam za drugarsku cenu i da se ima vozilo tipa ML što se tiče nosivosti i da se ide privatno.Ako se plaća sve bez 700€ kao što pomeuh u prvom postu nema šanse,kamion samo još više.
 
Nazad
Vrh