Strug i alati za obradu metala

Ako još nekoga zanima matica, evo odgovora koje su dali ljudi kojima ego nije prefiks u imenu.
Na osnovu oko 40 odgovora (bilo je doduse i odgovora tipa "svaki metalac zna" "mesing nikako" i sl) izdvajamo ono oko čega su se svi slozili i sto je objašnjeno prostim rijecnikom:

Bronza mnogo bolja klizna svojstva ima od mesinga, koji se mnogo brže trosi.
Druga opcija: gus, poliamid ili teflon (plastika) jer su jeftiniji a imaju ista ili bolja svojstva.
Preporučuju se matice iz dva dijela zbog podešavanja i luftova.

3 rečenice, 3 prosto proširene rečenice....

Hajde živi bili, i sa srecom....
 
Poslednja izmena:
Koga li si sa'vatao i izgnjavio da to saznaš što ti je bilo objašnjeno još u prvom postu posle tvog pitanja.
Vidim da si opet po svome protumačio da su gus i plastika mnogo bolji(i naravno jeftiniji) za dvodelnu navrtku struga od bronze pa očekujemo da je vidimo i ugrađenu..
Jesu li te i tamo pročitali i izanalizirali?

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
''бем ти струг сад ми треба и глодалица, и подеони апарат....
fd671217725a74fcad88decb708c194d.jpg


Послато са M2004J19C помоћу Тапатока
 
Изгледа добро, превазилази моје потребе и могућности.

Послато са M2004J19C помоћу Тапатока
 
Dobra je, imam dve na koima radim sa letvama, odlicna alatna Glodalica.
Imam pored nje ug1, dosta masivnija Glodalica koju koristim za grublje stvari. Skoro sam uzeo lolin borver 110, to je prava masina
 
Види се да је добра, ти се тим бавиш, мени дође више као хоби.

Послато са M2004J19C помоћу Тапатока
 
Oko struga.. elem danas da vidim sta je sa brisacima, prednjeg "do vozaca" nema ::sramota::, pozadi, je nesto kao filc ubaceno... ovih dana radio nesto sa linetom i isao sam sa suportom na kraj struga, posle toga nesto mi malo teze se krece ceo suport i prednji kraj vrlo brzo zasusi, natapakam malo ulja ali skoro sve istera ispred sebe, ostaje da kazem suvkasta povrsina....
 
Nazad
Vrh