Stone sorte višanja, za upotrebu u svežem stanju

Erdibotermo
c269e11152950ca0b25d06e2c8a2fd5e.jpg
814e515a7434db50518f2433033fc1eb.jpg


Sent from my moto g(60) using Tapatalk
 
pa vidis kako gde za cenu, ja cu na kraju izbaciti konacane brojke, da makar ovi koji budu hteli da probaju da ganjaju visnju imaju uvid u sta se upustaju
 
odom zadnju tutru da predam, poceli gradobitna, on jes deset u gajbi malo kvrgave, al nije grad, suva tepeljka, ono jes 1o tak u gajbi, ali isto kao i prve tri ture sto sam oterao nista drugacije
 
Mi smo berbu poceli 6.juna i te prve nedelje smo skidali Rani Meteor i Spansku marelu. Cena za 22+ je bila 170 din/kg a za robu 20+ 150din/kg (lako smo klasirali jer je vocnjak koji je bio 20+ bio lokacijski odvojen). Erdibotermo smo poceli da beremo 10.juna sa cenom od 170 din, a od 13.juna sa cenom od 160din/kg do 20.juna. Tada smo poceli Sumadinku sa cenom 1.tura-120din, 2.tura-110din, 3.tura-100din, 4.tura-90din u na kraju se zakucala na 80 din. Kod Sumadinke su trazili da bude top i bez mane jer je trziste prepuno te visnje i prosto im se moze, dok sam kod ostalih sorti mogao da se provlacim sa kvalitetom (ma da generalno nije bilo potrebe jer je visnja bila dobra)
Svu robu smo prodali lokalnoj hladnjaci s kojom saradjujemo druga godina zaredom.
Inace da nisam imao rane sorte i vec ostvarenu saradnju sa otkupljivacem sa Sumadinkom bi bilo mnogo teže. Sumadinku imamo oko 1000 stabala, sto mladih sto u rodu, najstarija stabla su 5.godina i ne planiramo je vise saditi, a za vadjenje cemo većati svake godine koliko vidim. Ove je nekako prezivela ali ne svojom zaslugom...
Veliki problem je radna snaga i visina dnevnica, 1/3 ukupnog prihoda samo na to odlazi. Ucinak radnika i nije nesto veliki kod ranijih sorti s obzirom da se rade po 2-3 probirne berbe pa samim tim i ucinak varira od 75-100 kg, tek kod Sumadinke ucinak je 120-140 kg po radniku.
Eto ukratko o berbi i prodaji visnje ove 2022.god


Sent from my moto g(60) using Tapatalk
 
Nazad
Vrh