Stočni grašak

Zdravo svima, imam u planu da posejem oko 1 ha stocnog graska ili graorice da ishranu bikova, znaci kosio bih i balirao kao seno.
Hteo bih da vas pitam koju sortu mi preporucujete i dali da sejem u jesen ili prolece, kako bih pokusao da iskooristim da posle njega posejem kukuruz za silazu?

Zaista bih vam bio zahvalan na pomocii.





da sejes pionir o je visok.
 
Ja sam planirao to, potreban mi je za ishranu bikova, razmisljam koju sortu da uzmem?
I dali moze posle kosenja graska da se postrno poseje kukuruz za silazu, moze li da stigne ako godina bude solidna?
Pretposlavljam da grasak sejan u prolece kasnije stize za kosenje od jesenje setve?
 
Ja sejem.grasak+ovas za kosenje. Mozes da posejes kukuruz samo gledaj neki rani sto raniji da bude, pocetak grupe 300 a imas i malo raniji.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Ove godine bih prvi puta pokušao posijati stočni grašak jari u kombinaciji sa jarom zobi..
Pošto imam izorano,a od soje mi je muka,a čini mi se da ću i kukuruz pojisati samo za siliranje,eventualno hektar-dva za zrno..ostatak ide u DTS..
Ono što me brine je to kako spremiti sijenažu,kako znati kada je koliko % prosušeno,čitao sam da kod treba formirati 2/3 mahuna a zob nesmije preći iz mliječne u voštanu zriobu..
pa bih molio nekakav savjet i komentar...hvala

Ps. Cika jova graska ide od 160-180kg/ha a ovsa od 40-60kg/ha..
To sam nasao na netu na puno mjesta pa cu tako i ja odraditi..
 
Mislio sam od prosle godine ako je nekom ostalo. Posejao bih postrno na ovas. Moracu na institut da uzmem.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Kišurina baš pretjerala...mahuna se očistila,ima je ko u priči.Sorta Junior.




i na kraju kad se malo razgrne:cry:

Nadam se da će prestati padati kiša u suprotnom moći će se ovršiti samo vrhovi
 
Treba li nekome Angela? 0652646633

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 
Danas prolazio pored instituta, pa uzeo NS Mraz da posejem (cena 125din/kg). Ako neko ima iskustva o agrotehnici?
 
Nazad
Vrh