Stočni grašak

milan 87

Član
Učlanjen(a)
19 Apr 2010
Poruka
1.646
Zdravo svima, imam u planu da posejem oko 1 ha stocnog graska ili graorice da ishranu bikova, znaci kosio bih i balirao kao seno.
Hteo bih da vas pitam koju sortu mi preporucujete i dali da sejem u jesen ili prolece, kako bih pokusao da iskooristim da posle njega posejem kukuruz za silazu?

Zaista bih vam bio zahvalan na pomocii.

da sejes pionir o je visok.

Polkic_98

Član
Učlanjen(a)
28 Jan 2017
Poruka
316
Ja sam planirao to, potreban mi je za ishranu bikova, razmisljam koju sortu da uzmem?
I dali moze posle kosenja graska da se postrno poseje kukuruz za silazu, moze li da stigne ako godina bude solidna?
Pretposlavljam da grasak sejan u prolece kasnije stize za kosenje od jesenje setve?

Rasa91

Član
Učlanjen(a)
31 Jan 2013
Poruka
1.702
Ja sejem.grasak+ovas za kosenje. Mozes da posejes kukuruz samo gledaj neki rani sto raniji da bude, pocetak grupe 300 a imas i malo raniji.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока

komer

Član
Učlanjen(a)
6 Jan 2014
Poruka
143
Ove godine bih prvi puta pokušao posijati stočni grašak jari u kombinaciji sa jarom zobi..
Pošto imam izorano,a od soje mi je muka,a čini mi se da ću i kukuruz pojisati samo za siliranje,eventualno hektar-dva za zrno..ostatak ide u DTS..
Ono što me brine je to kako spremiti sijenažu,kako znati kada je koliko % prosušeno,čitao sam da kod treba formirati 2/3 mahuna a zob nesmije preći iz mliječne u voštanu zriobu..
pa bih molio nekakav savjet i komentar...hvala

Ps. Cika jova graska ide od 160-180kg/ha a ovsa od 40-60kg/ha..
To sam nasao na netu na puno mjesta pa cu tako i ja odraditi..

Vrh