Steyr

hvala hvala :)
novi serija stayr traktora 4000s - 4065s, 4075s, 4085s, 4095s ... nesto siromasnija oprema a i siromasniji izgled, samim tim i kvalitet ... ali vazno da je cena PRAVA, sitnica, 4065s 29000e :O sta reci ...
2me64hf.jpg

sawm0h.jpg

2qwj4sp.jpg
 
od rusa leba nema ... bolje sto kazes uzeti neki polovan zapadnjak, nego kineza, al problem je sto i polovni drze cene jake. Kinezi mogu sve to da naprave da lici na zapadne traktore i da ubace pravi motor u njega ali dzaba kvalitet materijala i plastike ne mogu da postignu. Cenim od tih Azijskih jedino one iz Koreje, Japana ... Ls,Kubota, Kioti
 
Ma zakon su MF DF JD Fendt Fiat Same Goldoni Zetor Ursus Hurlimann Steyr Univerzal Landini oto su traktori koji se isplate kupiti i polovni jeerrr su dobri!!! Mada za meene nije ni MTZ los meni je bas extra samo je previsok za brdovitog terena!!
 
MA nije problem ni potrosnja,imaju dva u mom kraju rade u sumi posto u nas se svi pretezno bave vocarstvom i sumarstvom a kukuruz,psenicu,i stvari koje uspijevaju u ravnici mijenjamo za voce akop mozemo, a sto setice toga oko Russa on ne trsi toliko koliko uspije da odradi,on sa 82 ks vozi dva hrasta koji imaju preko 3 kubika drveta a dok to mnogi traktori iste snage ne mogu kao sto su Kinezi,IMT Fiat Agri ipak je Rus velkiki rradnik ljudi sa njim voze po 10 i jace metara drva sto iznosi oko 7 do 9 tona a Steyer bez uvrede ne moze to da vozi na jednoosovinci!!!!!
 
e svaka mu cast :DDD ... ko nije vozio neki drugi traktor naravno da mu je rus najbolji ... moj newholland 110-90 trosi u oranju 8,9 litara, a tm oko 12, pa uporedi ti to sa Rusom, nebo i zemlja :) .... Fiat Agri, i ta kockasta serija Fiata-New Hollanda su po nekom mom misljenju najbolji traktori :)
 
Poslednja izmena:
Ja imam i rusa i zapadnog i mogu da ga poredim iako sam imao dosta svadje oko toga na forumu da je rus bolji,ja i dalje tvrdim da je zapadni bolji po udobnosti i kvalitetu od rusa.
 
Za uporedjivanje traktora koristite temu "Slobodna diskusija ......", a ovo je tema "Steyr" pa bih molio članove da se toga pridržavaju!!!
 
pozdrav svima. Mom bratu curi ulje na ovu zelenu posudu na Stayer 9086 i nesto mu neradi bas najbolje hidraulik. Cemu li sluzi ova posuda i da li zbog nje moze da ne radi hidraulika?


29wsv12.jpg
 
Ja bih rekao da je to neki filter za ulje u koji ide uložak. Ako je filter zaprljan, može da ometa protok ulja i da hidraulika loše radi.
 
Poslednja izmena od urednika:
Dragane, da li je beli filter na zavrtanje povezan sa tom zelenom posudom? Koliko creva je priključeno na posudu, 2 ili 3?
 
Nekako mi se čini da je to neka budževina, kao neki dodatni filte, al mi čudno što se nalazi na izlaznom vodu pumpe (vidi se po crijevu da je tu visoki pritisak), filteri se uvijek stavljaju na ulazu u pumpu.
 
Ako ima tri creva, može da bude da je to prioritetni ventil koji jedan deo ulja šalje u npr volan, a drugi deo u hidraulik.
 
Nije to filter , jer je filter zamenjen proletos . Brat ih narucio i njih i ulje direkno kod predstavnika Stayera.


A koliko creva ima prikljuceno na ovu posudu nebi znao , jem mi brat poslao samo ovu sliku. I reko mi da tu curi ulje.
 
Nije ni filter ni prioritetni ventil jer ima tandem pumpu.Jedna je za volan, a druga za hidraulik! Filter se nalazi ispod i vidi se ono belo okruglo.Taj deo skini i zavari gde je pukao i zameni filter, ako je potrebno.
 
To nije pitano nego samo kako da se opravi.jednostavna obična sev i služi da primi udare usled recimo transporta mašina na hidrauliku usled neravnog terena i ako se brzo tera hoće da pukne,Kao hidro akumulator bez azotnog punjenja.
E da ima dva sreva ulaz i izlaz.
 
Ja imam na kombajnu takav slican deo to sluzi kao neki amortizer valjda ublazava hidrauliku :sta: ali to je neko pre mene sekao pa zavario pa mi je na varu curilo ulje ja ga samo zavario gde je upustalo i dobro radi.To samo treba zavariti gde pusta
 
Nazad
Vrh