Sterilizacija zemljišta u plastenicima

Ma mravi obični oni mali sitni "kućni" sutra ću slikati da vidite štaje al sutea ih posipam onim prahom :udri:
 
99% da ti mravi ne prave štetu nego nešto drugo što ti je promaklo, a ako se mravi motaju tuda opet je 99% šanse da su to vaši ili gljivice koje muzu ili beru.

"Before the chemical pushers started throwing Diazinon, Dursban, Myrex and Orthene at these insects, they weren’t much of a problem. The queens were territorial, there was only one queen per mound and there were very few mounds per acre. After the toxic chemical assault, the ants altered their behavior so that there are hundreds to thousands of queens per mound and large numbers of mounds per acre"

Evo i nekih organskih recepata kako se rešiti mrava
http://www.dirtdoctor.com/organic/garden/view_question/id/558/
neki od njih mogu da se naprave i kod nas.
 
Mravi rešeni etiolom , e sad imam još jedno pitanje za neke stručnjake kakvi su ovo crvići ?
eaqou0.jpg


2pq3z8m.jpg


mc89jn.jpg


mali beli skoro providni ? štaje sad to i kakvu štetu oni prave , pošto 100% nerade ništa dobro sigurno, dali zna neko nešto :sta:
 
" jer si samo ostavio zemlju štetočinama na milost i nemilost bez konkurencije koja bi ih suzbila. "

verujem da je to kljuc svega, bravo. Dzaba truda ne ( ce da ) dopire do razuma @dzioni
 
" jer si samo ostavio zemlju štetočinama na milost i nemilost bez konkurencije koja bi ih suzbila. "

telnett prijatelju pa jedino da nabavim mravojeda :haha: a nesmem da eksperimentišem pošto od krastavaca neće ostati još malo pa ništa , trenutno smo na pola/pola :udri:


a ove crviće što imam to je u jednoj saksiji de je neko cveće posadjeno neznam ni ja štaje tačno posadjeno, zemlja je supstrat pravi za cveće kupljen tako da mi nije jasno šta bi to moglo biti

meni lice na puza golaca :sta:ali nevidi se dobro na snimku

344f7g2.jpg


sve "ovo" mada ih ima još , neznam štaje i šta da im radim za sada mi nesmetaju pošto od cveća nema ništa izgleda ... ali za svaki slučaj za ubuduće ako bi se pojavili da znam čime da ih umlatim :udri:
 
malo ste skrenuli sa teme ali nema veze zanimljivi su ti ti crvici
nego sutra cu da uradim sterilizaciju dva plastenika trifenderom ubacicu koju slucicu da vidimo valja li sta ...
a krastavci mi prerasli malo :zli: kad nemogu da sterilisem zemlju nije temperatura odgovarajuca :kisa: :kisa: :kisa:
 
jhona DERU je napisao(la):
Ma mravi obični oni mali sitni "kućni" sutra ću slikati da vidite štaje al sutea ih posipam onim prahom :udri:
NEOPITROID,PITROID....produženo djelovanje,zapraši ih malo i oni to odnesu u gnijezdo i kraj.nama više ni jednog
 
Evo mojih mrava na krompiru :udri: neznam dali se to dešavalo još nekome ili sam ja fenomen , ali mravi jedu listove krompira i stabljike , neznam da se nisu ukrstili sa zlaticama pa sad ... :haha:

2lu3syb.jpg
 
Pa ti reče rešio si priblem??

Ne znam da li si razumeo ono sa mog prošlog posta.
Uglavnom, utvrdili su da se sa nekadašnjih nekoliko gnezda po hektaru sa jednom kraljicom posle tretmana raznim insekticidima pojavilo desetine gnezda sa hiljadama kraljica po gnezdu. Nekada su bili teritorijalni i sami su kontrolisali svoju populaciju dok se sada neograničeno množe.
Ja verujem u to da ne možeš da istrebiš ili pokušaš da istrebiš neku vrstu a da to nema neke posledice na nekom sasvim neočekivanom mestu.
Bolje i mravi nego zlatica, ona nema nijednog prirodnog neprijatelja kod nas osim čoveka.

Bar ti nije dosadno :-(
 
Pa ti reče rešio si priblem??
Pa da rešio sam problem tako što su mravi pojeli krastavac salatar ... i više nisam imao problema sa njima na krastavcima , :haha: , nema krastavaca i nema problema ... :udri:
To je bilo u plasteniku , sa krastavcima, a ovo je napolju jedu lepo listove i stabljike bez problema
Bolje i mravi nego zlatica, ona nema nijednog prirodnog neprijatelja kod nas osim čoveka.
Ma ima i zlatica samo se takmiče ko će više i pre da pojede krompira ... za zlatice barem znam čime da prskam , a za mrave ... kad sam otišo u poljoapoteku i kažem prodavcu da mi treba prskati krompir protiv "mrava" gledao me kao da sam ... :sta: , :haha:
 
dali moze da se sterilise zemljiste sa nekim force 0.5 g ?
i dali se on kao i basamid prospe i zafrezuje
 
hvala na paznji :D
Post je spojen: [time]1276724882[/time]
_________________________________________________
delboj je napisao(la):
dali moze da se sterilise zemljiste sa nekim force 0.5 g ?
i dali se on kao i basamid prospe i zafrezuje

nije bilo u apotekama basamida pa sam uzeo to.
jel ima kakve veze
 
Da li postoji interesovanje povrtara da se objave sledeće dve knjige na našem sajtu:
~ Popović,M., Branka Lazić: Gajenje povrća u zaštićenom prostoru, treće izdanje, Nolit, Beograd, 1989.
~ Popović,M.: Povrtarstvo, treće izdanje, Nolit, Beograd, 1984.
 
Nazad
Vrh