Sterilizacija zemljišta u plastenicima

DaVinci

Član
Učlanjen(a)
10 Nov 2009
Poruka
115
Nisam ,upste nije odradio posao, tako da nepokusavate ,jeftin jeste ali zato nevalja :zli:

opet mi se javilo padanje rasada paradajza na istom delu plastenika kao i prosle godine
sreca sto mi je ostalo jos par rasada da popnim pa cu kombinacijom talstera i jos nekih hemija da pokusam da spasem ostale a posle paradajza sledi sterilizacija basamid granulama :D

dze2010

Član
Učlanjen(a)
28 Jan 2010
Poruka
40
Planiram ovih dana da uzmem basamid granulat i da sa njim sterilisem zemljiste

Da li je to uopste potrebno ili se moze i bez toga.

Da li je malo drzati taj preparat 15 dana pod folijom ili je neophodno vise?

Koliko treba da se provjetri zemljiste?

topalovic

Moderator
Učlanjen(a)
26 Apr 2009
Poruka
2.657
dze2010 je napisao(la):
Planiram ovih dana da uzmem basamid granulat i da sa njim sterilisem zemljiste

Da li je to uopste potrebno ili se moze i bez toga.

Da li je malo drzati taj preparat 15 dana pod folijom ili je neophodno vise?

Koliko treba da se provjetri zemljiste?
na preparatu imas obimno upustvo pa sad da ne pisemo samo se predrzavaj njega i nista se neboj

hanza

Član
Učlanjen(a)
5 Apr 2010
Poruka
309
Nisam ,upste nije odradio posao, tako da nepokusavate ,jeftin jeste ali zato nevalja :zli:

opet mi se javilo padanje rasada paradajza na istom delu plastenika kao i prosle godine
sreca sto mi je ostalo jos par rasada da popnim pa cu kombinacijom talstera i jos nekih hemija da pokusam da spasem ostale a posle paradajza sledi sterilizacija basamid granulama :D
KORIŠĆENJEM KOMPOSTA, ti se to neće događati, ma kolko godina za redom sadio jednu te istu kulturu.

onua

Član
Učlanjen(a)
30 Maj 2014
Poruka
313
Drugari,

u mom gradu nema da se kupi Basamid kojim drugim sredstvom mogu da uradim dezinfekciju plastenika? Kako vi to radite?

Miladin

Član
Učlanjen(a)
21 Jan 2011
Poruka
1.042
Ima li neko kakvih novih isustava u vezi sterilizacije zemlje u plastenicima, kod mene se kod dugogodišnje proizvodnje nakupilo mnogo bolesti po pitanju korijena paprike, toliko da je postalo jako rizično dalja proizvodnja. Što se tiče Trifendera jedan stručnjak mi je rekao da je radio test sa Trifenderom i da je došao do podatka da je sigurna proizvodnja samo sa dozom od 40 do 50 kg po hektaru što je jako skupo.

Vrh