Startovanje uzgoja šampinjona - kako početi

Ja drugacije racunam koliko tona komposta i koliko uberem roda.To je merodvnije nego ovako. Koliki su ti briketi i ciji kompost koristis.
 
Od Uče je kompost, ovi klasični briketi, kao ti tvoji na slikama, ne znam koje je težine. Dimenzije su 40.60.20 otprilike
 
Imas otpenicu tamo pise koliko je tona utovareno vaga se prazan i pun kamion. Po toj racunici mi smo na nekih 30% sto neverujem da moze da se dobije vise.
 
mislim da ima oko 20 kg, tada bi to bilo oko 30% mada imaju neki i više ali nisu raspoloženi da podele znanje sa nama početnicima. Možda neko veštačko đubrivo posle prvog talasa? Da li si probao tako nešto Peto?
 
Nemaju 20 kg briketi. Zadnja tura je bila 13800kg a bilo je 800 briketa pa ti izracunaj. To izade 17.25kg prosek. sad neznam koliko je kod tebe bilo kila u briketima al ovako je stanje kod nas. A obrano je 3870 i koja kila sto se odnelo za sebe svaki od beraca. To je maematika. nisam probao jel koliko sam ja obavesten na seminarima u madarskoj koji se odrzava svake godine niko ne radi tako nesto. A dolaze iz holandije pametni ljudi pa se svasta pita. I tako pitanje su i njima postavili oni se smeju, u kompostu ga vec ima dovoljno.
 
Otprilike sam rekao 20 kg, izmeriću kada uzmem sledeću turu. Koji kompost koristite?
 
Postovane kolege.
Zanima me da li mi neko od Vas moze pomoci oko neke dve, meni cudne stvari koje se desavaju sa sampinjonima u mom uzgajalistu. Prvo kao da mi pecurke pucaju i ako su sitne i nisu stare. Drugo, grupisu se i rastu na jednom mjestu. Zao mi je sto ne umem da nadjem opciju na blogu kojom bih vam poslao slike.
Unapred hvala.
 
Cini mi se da je kod tebe problem kod prekopavanja. Nije dovoljno dobro prekopano i onda se bokori i jos jedna vazna stvar kada se pocinje sa hladenjem. Nije svejedno da se oladi nego kada da se oladi.
 
Kako "pucaju"? Misliš na "crepove"? Ako je to problem, onda je verovatno ventilacija uzrok. Ovo drugo sa grupisanjem je objasnio Peto. Meni se to dešavalo sve dok nisam uzeo sam da prekopavam (onako kako treba a ne na brzaka samo da se završi).

---------- Poruka napisana u 10:44 ---------- Prethodna poruka je at 10:42 ----------

Ja brikete dajem besplatno samo da ih odnesu. Ljudi to koriste za za đubrenje voćnjaka i bašta. Ja sam probao u bašti i odlično je
 
Ja prodajem traktorska prikolica u koju stane oko 140 vreca za 20 eura.

Evo par slika od mene prvi talas pred berbu kompost iz plocica

attachment.php



attachment.php




attachment.php


attachment.php



attachment.php
 
Poslednja izmena od urednika:
pokusacu da vama koji proizvodite sampinjone pomognem sa par slika a i ime firme koja u mojoj blizini proizvodi sampinjone firma je PEČURKA szr Podnovlje kod Doboja na 1500 kvadrata i oko 400 tona godisnje ima jednu halu i oko 15 gljivara u obliku plastenika koliko znam i da proizvodi jos vrsta gljiva osim šamponjona ali to nema na sajtu
23u4k0n.jpg

23u4k0n.jpg

34600hg.jpg


---------- Poruka napisana u 18:28 ---------- Prethodna poruka je at 18:24 ----------

evo još koja slika
65wxzt.jpg

2m83vgi.jpg
 
Evo moj savjet za bukovace , ona racunica od 5 tona supstrata na 25 kvadrata bas i ne ide u praksi , podjeli na 4 i to je to , brikete ili vrece odignite 20 cm od zemlje , puno ce vam znaciti i radi topline i radi ugljicnog dioksida koji sljeze na pod , u sat vremena trebate 2 puta izmjeniti kompletnu kolicinu zraka , znaci ako ti je prostor od 5x5x3 metra to je 150 kubika u sat vremena , ali ne zaboravite da taj zrak treba o odrzati na 82 do 88% VLAZNOSTI A TAKODJER GA TREBA I GRIJATI I HLADITI PREMA POTREBI , u naj boljem slucaju ces izvuci 30% , to je meni uspjelo kad sam ga sam pravio sa 15% sjena unutra i 1 litrom micelija po vreci od 30 kg , na kupovnom ces maksimalno da dobijes 21% , vecina nikada ne predje 19% , to je moje iskustvo sa 6000 tona supstrata po punjenju.

Da nisi mozda pogresio temu vidi naslov.
 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh