Startovanje uzgoja šampinjona - kako početi

Sad videh ovu temu pa reko da kazem koju.
Dakle,moji roditelji su imali pecurkanu kapaciteta 1200 briketa pre nekih 6-7 godina,tada sam bio dosta mali pa se ne secam mnogo ali ko ozbiljno misli da se bavi sa ovim poslom neka dobro razmisli jel ulaganja su ogromna a zarada se moze ostvariti samo uz dobro trziste.Secam se bilo je mnogo ne prespavanih noci i dana i sve vreme u nutra branje,to su bile GOMILE i GOMILE pecuraka.Na kraju (poslednji turnus) ostalo je 6t pecuraka koje niko nije hteo da uzme i sve je to propalo,onda su i moji digli ruke od toga,jel nema nista gore nego provoditi vreme u pecurkani(hemikalije,vlaznos,vrucina).Moze se ostvariti dobar profit ali ponovo da kazem NE pocinjite ako nemate zasigurno obezbedjeno trziste jel pecurka nije prase ili jagnje pa da mozes da se neckas hoces li ga prodati ili ne,ovo propadne za 2-3 dana.Moji su radili sa pecurkama ja mislim 2 godine i od svega toga je samo ostala full opremljena hala(klime,ventilatori,stalaze,izolacija itd)
 
Peto,hvala na dijagramu,sigurno si u pravu,jer bolesti nemam,a prestankom zalivanja,nisu se pojavljivale vise fleke..inace,vlaznost je visoka(98-100 %)od pocetka prvog zalivanja do kraja treceg talasa..probao sam klimom da spustim vlaznost,ali nije bilo efekta,podrum je u pitanju,pa ne mogu praviti promaju,a i nemam CO2 merac,pa ne znam kolkio smem da otvorim vrata.prinos je bio super,5,5 kg po kompostu..AKo neko zna gde ima da se kupi merac CO2 i po kojoj ceni?
 
Za merac neznam gde se sad moze kupti ali ako imas jedan ventilator koji izbacuje iz dna prostorije,15sm od dna podruma napolje to mozes da resis pomocu tajmera koliko ce puta ukopcati dnevno i na koliko minuta. Sve stap i kanap. U prvom talasu ti je najvise potrebno da radi a u sledecima se smanjuje jel je i rod manji.
 
Imaš merače na ebay-u, dosta su skupi, oko 250 € je najjeftiji, pa ako imaš nekog u inostranstvu može da ti donese jer ne znam kako to funkcioniše kod nas. Kucaj tamo CO2 meter pa ćeš da vidiši, nešto sam razmišljo da pitam ove naše kineze da li oni mogu da nabave neki jeftiniji.

---------- Poruka napisana 18-01-12 u 19:25 ---------- Prethodna poruka je 14-01-12 at 21:49 ----------

Jedno pitanje za Petla i ostale, kojeg dana posle stavljanja pokrivke počinješ sa primenom preparata za zaštitu šampinjona?
 
Hvala peto, i ja sam tako radio do sada ali sam dobio neki plan zaštite gde se počinje tek četvrtog dana pa reko da vidim da li još neko tako radi.
 
Zavisi od zelje koju koristis i koliko je vlazna ako je suvlja posle tetiranja zaliva se jos do 2-3 dana samo vodom da ima dovoljno vlage. Posle vise ne do prkopavanja.Ali se mora dobro dotle zaliti. Vodu ne treba zaliti.
 
Koristim gajsku zemlju, dobro upija i drži vodu, i vlažna je kada se stavi tako da se ne mora odmah početi sa zalivanjem pošto ima dovoljno vlage. Mene interesuje da li je bolje početi odmah posle pokrivanja sa hemijom ili treba sačekati četvrti dan?
 
Po meni Kako ja radim uvek posle pokrivanja tretiram sa hemijom a naknadno do 4-5 dana zalivam po potrebi a posle toga nista dok se ne prekopa i onda se malo poprska samo da se povrsina malo sastavi. Ovo govorim za Gradistansku pokrivku. Pirotska je nesto mokrija tu nema toliko zalivanja ali se isto tretira po pokrivanju. Takode i madarska zemlja.
 
dobar dan..prvo da se zahvalim svima koji su mi na prethodne postove odgovarali...a sad imam jos jedno pitanje..:)Pojavilo mi se dosta zelene plesni u trecem talasu naravno sve sto sam video skinuo sam i bacio preko malo soli,ali se ona i dalje sirila..:(da li je mja greska ili nesto drugo?od preparata sam koristio "Mirage","actelic","galofungin","Vajdat",dezinfekcija "formalinom"...sve to stavl;jam od pokrivke do prekopavanja...da li postoji jos neko sredstvo koje bi trebao da stavljam bas protiv plesni?
 
To ti je već, pretpostavljam, kraj turnusa? Pregledaj brikete pa stavi preko mesta zahvećenim buđi neku tkaninu ili možeš toalet papir i pospi mešavinom kreča u prahu i gipsa 50-50% pa sve to zalij. To ti je privremeno rešenje da ti se nebi širila bolest. Mislim da ne možeš ništa posebno da uradiš da bi to sprečio osim pojačane higijene, svakodnevno pranje alata, dezinfekcija ambalaže itd.
 
Videh temu pa da kazem i ja koju, uzgajam sampinjone vec 6 godina prvih godina je bilo dore zarade danas je nesto slabije.
Za pocetak gajenja sampinjona potrebno je naci nekog velikog otkupljivaca ko ce da vam otkupljuje sampinjone krenuti samostalno je dosta tesko zbog kvarljivosti robe samo da napomenem da sa 500 vreca moze da se ubere oko 1000 - 1200 kg. sampinjona u prvom talasu berba traje 2-3 dana, treba plasirati tu kolicinu sampinjona na trziste.
Neka ozbiljnija kolicina sa kojom treba poceti je 500 vreca ja sam poceo sa 300 vreca danas imam 1 300 vreca kompost dobijam iz Plocica kod kovina treset iz Gaja kod Kovina radio sam i sa kompostom iz Vranova kod Smedereva malo je bolji kompost samo nije povoljno sto kod njih kompost mora odmah da se plati u Plocicama se dobija na odlozeno placanje.

Evo nekih mojih preporuka kako ja radim


Gajenje Sampinjona

Posle ubacivanja komposta od 2 – 4 dana pristupa se otvaranju dzakova
Temperatura u dzakovima mora biti 25 stepeni I ne treba dozvoljavati da predje preko
25 stepeni znaci klimom regulisati temperaturu prostorije optimalana temperatura za prostoriju bi trebalo da bude oko 22 stepena .
Treba voditi racuna 7,8 dana od ubacivanja komposta dolazi do naglog skoka temperature u kompostu to je znak da micelija pocinje da raste i potrebno je u tim danima snizavati temperaturu u prostoriji da bi se u dzakovima odrzala temperatura od 25 stepeni.
Od 14-16 dana se ubacuje pokrivka to jest treset po dzaku se ubacuje 8 litara treseta to je otprilike oko 5 cm debljine.
Treset se pre ubacivanja dezinfikuje.
Posle ubacivanja treseta pristupa se zaljivanju treseta sto ce biti malo kasnije objasnjeno.
Od ubacivanja treseta 9. dana vrsi se grabuljanje pokrivke posle grabuljanja pokrivke potrebno je ostaviti 2-3 dana da se micelijum poveze nakon toga pristupa se ubacivanju
svezeg vazduha kroz ventilaciju (na svakih 2 sata po pola sata) i klima se za po jedan stepen po danu smanjuje tako da se postepeno snizava temperatura u dzakovima u periodu od 5-7 dana treba da se temperatura spusti na 18-19 stepeni u dzakovima u prostoriji je oko 17 stepeni nakon toga do pojave prve pecurke pa do kraja berbe treba odrzavati tu temperaturu vazna napomena od grabuljanja pa do pojave prve pecurke velicine zrna graska nema nikakvog zalivanja.
Dezinfekcija
Treset se prvo mesa napolju uz dodatak kreca negde oko 2 kg na 5 dzaka treseta
Rastvoriti u 150-200 litara vode sledece hmikalije
Galofungin 1 gram po vreci komposta
Miraz 1 gram po vreci komposta
Cineb 1 gram po vreci komposta
Dimilin 0.5 grama po vreci komposta

S tim sto se napolju kad se mesa treset stavlja polovina od navedenih hemikalija znaci napolje 0.5 pa unutra opet 0.5 grama hemikalija

Druga polovina se rastvara u isto 150-200 litara vode sa njom zalivaju dzakovi unutra 2 dana od pokrivanja zaliti svaki dzak 3-4 kruga
3
dana se zaliva sa
Vajdatom od 100-200 grama rastvoriti u150-200 litara vode isto zaliti 3-4 kruga svaki dzak

Od 3-7 dana ako je potrebno zalivati po 1 krug sa cistom vodom da bi se odrzala vlaga ako se proceni da nema dovoljno vlage

7 dana rastvoriti u 150-200 litara vode 100 grama Actelik i zaliti 3-4 kruga svaki dzak
8 dan zaliti sa malo vode 1 krug
9 dan grabuljanje
Posle grabuljana nema nikakvog zalivanja do pojave prve pecurke velicine graska
Zalivanje za 1i 2 talas zaliva se 2 puta po 4 kruga po dzaku.Posle svakog zalivanja ukljucuje se ventilator da radi bez prestanka 4-5 sati da bi se osusila pecurka. Posle zavrsetka berbe 1 i 2 talasa zaliva se 2 kruga cistom vodom da bi se podstakao rast pecurke. Treci talas se zaliva samo jednom 4 kruga.
Posle izbacivanja dzakova prostorija se opere I dezinfikuje formalinom 1-2 Lit. u 50 litara vode isprskati celu prostoriju . Zatvoriti prostoriju 1 dan .

E sad da bi pecurka ostala sto duze bela i da ne dobije zute fleke moze da se radi sledece mada nije bas preporucljivo u 150-200 lit. vode rastvoriti 200 gr. galofungina i sa tim zaliti sampinjone
znaci prvo ide zalivanje vodom 4 kruga po dzaku zatim ide zalivanje galofunginom.
Ima nekih proizvodjaca koji koriste i varikinu da bi pecurka imala snezno belu boju nije preporucljivo je se oseca miris praska za pranje rublja.
Eto toliko od mene nadam se da sam bar malo bio od pomoci evo par sajtova gde se moze nabaviti kompost

http://www.champicomp.com/html/saveti.html Plocice

http://www.ucadoo.com/index.php Vranovo kod Smedereva

http://www.compostgroup.com/ Vrsac


http://sampinjoni.eu/index.htm


 

E sad da bi pecurka ostala sto duze bela i da ne dobije zute fleke moze da se radi sledece mada nije bas preporucljivo u 150-200 lit. vode rastvoriti 200 gr. galofungina i sa tim zaliti sampinjone
znaci prvo ide zalivanje vodom 4 kruga po dzaku zatim ide zalivanje galofunginom.
Ima nekih proizvodjaca koji koriste i varikinu da bi pecurka imala snezno belu boju nije preporucljivo je se oseca miris praska za pranje rublja.
Eto toliko od mene nadam se da sam bar malo bio od pomoci evo par sajtova gde se moze nabaviti kompost

Ovo sto je napisano u gornjem tekstu je sve u redu, ali ovo ne bi preporucio nikome jel se pecurke ne tretirju nicim posle branja ni pre branja. Nikakva hemikalija a narocito varikina to je naveca glupost koju sam do sada cuo. Probajte da to uradite samo na jednom briketu pa cete videti rezultat.
 
Ja sam probao i jedno i drugo i veruj mi pecurka zaista dobija ekstra belu boju a takodje znam dosta uzgajivaca sampinjona koji koriste varikinu ili sneznik narocito ovi sto pakuju u tacne.
 
Peto jedno pitanje za tebe a i ostale, da li mislite da pH vrednost pokrivke ima uticaja na količinu roda trećeg talasa?
 
Peto jedno pitanje za tebe a i ostale, da li mislite da pH vrednost pokrivke ima uticaja na količinu roda trećeg talasa?

Za treci talas nema vise potrebe za merenje pH jel od tog nema nikake koristi. Ono sto oberes u dva talasa to ti je sto ti je.



Par fotografija o objektu za uzgoj sampinjona. Mogo bi i ti koju da okacis.
 
Ja od kada radim imam lep treći talas, od zadnje ture sam imao preko kilograma samo treći. Ja sam mislio da znaš neku foru kako stići do 7 kg? Zadnja tura mi je izašla na 6,2 kg/briket.
 
Nazad
Vrh