Stalska oprema za koze i ovce

  • Začetnik teme brundalo
  • Datum pokretanja
to na slici su obicna klesta ima ih svaki veterinar i ozbiljniji odgajivac kostaju oko 30 eura...
a taj citac lako moze da se hakuje tako da ni to nece biti problem,ko hoce da mulja uvek ce muljati i naci nacina,to je do coveka...
 
Na sajmu su Ukal-ova bez igle bila ako se dobro sećam 1790 RSD, planula su za dva dana.
 
ljudi,imam pojilice firme metal pan i mogu vam reći da nisam zadovoljan,svaka druga kaplje li kaplje na ventilu,pokusao sam da pritegnem onu oprugu u ventilu ali ista stvar,čim 2-3 koze piju vodu ona opet kaplje.moj savet je nikako njih.
 
Naše ovce su dosta vode prosipale, kvasile zid, prostirku ispod tako da smo ih brzo skinuli i vratili plastične kante.
 
pojilica ko pojilica,to je izliveni gus,tu nema sta da ne valja,a ventil ko i svaki drugi,mala privreda,jedino sto bih preporucio je da nabavis nove gumice koje se nalaze u samom ventilu,koje pritiska opruga,i da ih menjas redom kako koja crkne.
I ja jos uvek koristim staru dobru kantu,dovoljna je za manji broj ovaca,a ako ih nekad bude vise,napravicu sistem na fazon vodokotlica,da uvek ima isti nivo vode u kanti,plan je jos u fazi ideje:ideja:
 
Evo kako sam rešio držač lizo soli.
Materijal, plastični držač made in Germany - 300 RSD, 2 metra cevi 20x20 mm, 8 plastičnih čepova, 4 srafa i 4 matice. 60 cm navojne šipke 8 mm, 4 matice M8 i 4 široke platne, malo farbe i malo vremena.





 
vakve poilice sam kupio i koze su naucili da piju voda za jedan dan. poilice su odlicni
vxgdgo.jpg
 
много је боља камена со ( што већи комад то боље ) , овце не могу да га прегризу тако да јако дуго траје. што се тиче ових минералних лизалица то код мојих оваца траје пар дана јер га прегризу измрве и онда га поједу
 
To su verovatno oni blokovi za oko 100 dinara.i ja sam prvi put krenuo sa tim,i brzo se raspao,od tad kupujem amstel block vitaminsku lizalicu 650 dinara kosta i na 10 ovaca mi traje 2-3 meseca.
 
vakve poilice sam kupio i koze su naucili da piju voda za jedan dan. poilice su odlicni
vxgdgo.jpg

Ja sam kupio ovakvu poilicu i postavio je kod jaganjaca ali oni ni da je pipinu! Ja malo pipnem a one samo posrcu tu vodu a ventil ni da pipnu ::jako_besan::::jako_besan:: ali zainatio sam se nedam im vode dok se ne nauce !!!

- - - - - - - - - -

vakve poilice sam kupio i koze su naucili da piju voda za jedan dan. poilice su odlicni
vxgdgo.jpg

Ja sam kupio ovakvu poilicu i postavio je kod jaganjaca ali oni ni da je pipinu! Ja malo pipnem a one samo posrcu tu vodu a ventil ni da pipnu ::jako_besan::::jako_besan:: ali zainatio sam se nedam im vode dok se ne nauce !!!
 
Nazad
Vrh