Stalska oprema za koze i ovce

  • Začetnik teme brundalo
  • Datum pokretanja
So postavi na otp.80cm,mozda malo manje,a jaganjci ce skociti prednjim nogama na zid i dohvatice so.provereno kod mene.
a pojilicu postavis tako da mozes stelovati visinu,to uradis kao npr.miljko i kolega mailovac,uz pomoc gibljive veze za bojler od 1/2 cola.na dovod vode postavis kuglasti ventil,zatim uvrnes tu vezu za bojler,a dole pvc ili pocinkovanu cev za vodu sa holenderom i gotov posao.Nadam se da me razumes.
gledao sam takvu pojilicu ali mi se nije dopala,vise mi se svidjaju one kod kojih je ventil ispod poklopca i da ovce ne mogu da ga cackaju,a da je u pojilici konstantan nivo vode.
 
Hvala vam kolega Sava21 . :ppozdrav:
Da li možete da postavite sliku kako je to rešeno kod kolega, spojeve će mi odraditi vodoinstalater, ovih dana treba da stigne hidropak ?
 
7124195.jpg
Ma daj da pogodimo neki pos"o:osmeh:
Salim se naravno,i ja sam kao neki vodoinstalater.Ne da mi se da nadjem slike kako je kolega Majilovac resio pojilice,sistem je slican.ako nadjem postavicu.
 
Ako vam se isplati da dođete do Stepanovićeva svaki dogovor je moguć ! :osmeh:

Kolega postavite sliku u punoj rezuluciji da mogu da objasnim vodoinstalateru šta treba da napravi ! :ppozdrav:
 
хвала вам колега, често одазим до њих, али нисам виђао овакве сталке. :ppozdrav:



ти Швајцарски су зло ! :cool:

---------- Poruka napisana 01-04-12 u 20:15 ---------- Prethodna poruka je 27-03-12 at 23:28 ----------

Kolege zanimaju me dve stvari.
1.Kupio sam držač kamene soli kao sa slike, na koju visinu da ga postavim da i ovce i jagnjad mogu da ližu blok ?
2. Kupio sam ovakvu pojilicu za ovce, na koju visunu da je postavim ?

Dragi kolega, ovoje poilica za krave!!!!! Za ovce sasvim drugačije izgleda!!!

Ne reklamiram ih jer nemam razloga, ali ovca ne može da potisne pojilicu koju si izabrao!!!!

http://www.metalpan.co.rs/Pojilice-za-ovce-i-koze/
 
Rekli su mi u Clair-u da to nisu pojilice za ovce, ali sam je kupio pre 2~3 godine. Znači da se ne mučim i da e pokušavam da postavim takvu pojilicu ? Piše da je pojilica za 10 grla, da li nije moguće da se više grla napoji od toga ?
 
Nemoj se mučiti nema potrebe, kupi 1 pojilicu na 10 gla i to je vrlo korektno!!!!
Ti bar u Novom Sadu možeš da nabaviš šta hoćeš...
 
Хвала колега, вечерас или ујутру ће ићи у огласе ова појилица коју имам, а када стигнем идем до Клеира, у понедељак су добили појилице за овце. Пију из канте већ 10 година. :osmeh:
 
Po meni ova pojilica je mnogo bolja,jer je propusni ventil ispod poklopca i onemoguceno je zaglavljivanje ventila i prosipanje vode.mada,malo ih je tesko pronaci
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
 
Znam za tu firmu,al meni bas treba onakva kao sto je il de frans okacio sliku,te mi izgledaju najbolje,valjda ce izneti inpak na sajam.
 
Kolege koji sistem pojilica za ovce je bolji ovaj sa pokretnom plocom koja pritiska ventil ili ova novije generacije sa onim pokretnim ventilom u svim pravcima koji je kao prst a pusta vodu pokretom u svim pravcima.Pozdrav.
 
metalpan04001_01.jpg
ja imam ovakvu godinu dana,prezivela mraz,bez kvara,ima i sito pa ventil ne moze da se zapusi,a opsluzuje mi trinest grla,predvidjena je za deset,sto manja manje prosipaju kad je vrucina pa manje vlazi zid,one sto si postavio slike dobre al sto se iskase sacuvaj boze
 
Nazad
Vrh