Stajsko djubrivo

dze2010

Član
Učlanjen(a)
28 Jan 2010
Poruka
40
Imam mali problemcic posto sam malo zakasnio sa nabavkom stajskog djubriva

pa sada ne mogu da nadjem kravlje ili mjesano da li moze ovcije ili kozije?





Pozz
Post je spojen: [time]1278225749[/time]
_________________________________________________
Da izvinjavam se nisam napisao za sta mi je potrebno to djubrivo.

Za plastenik za pripremu zemlje.
 
Ne vidim razlog zašto se ne bi moglo koristiti ovčije ili kozje đubre za plastenike.
 
Ok hvala

Pretpostavio sam ali kazu da je dosta jace od ostalih pa zbog toga pitam,

mislim zbog kolicine koliko po hektaru aru, ili to nema neka ogranicenja samo da se ne preteruje?
 
Ljudi imam jednu dilemu oko stajskog djubriva. Koliko je dobar stajnjak s piljevinom bez slame za djubrenje? Brat ima toga podosta a ja nisam siguran kad i kako njime djubriti zemlju u plasteniku? Moze li takav stajnjak odmah u zemlju ili sacekati da pregori? Hvala
 
Ljudi imam jednu dilemu oko stajskog djubriva. Koliko je dobar stajnjak s piljevinom bez slame za djubrenje? Brat ima toga podosta a ja nisam siguran kad i kako njime djubriti zemlju u plasteniku? Moze li takav stajnjak odmah u zemlju ili sacekati da pregori? Hvala
Svako đubre je dobro ako se od njega prvo napravi kompost pa onda posipa po zemlji, BEZ ZAORAVANJA. Ne da je dobro nego odlično, povećava prinos 3-5 puta u zavisnosti od vrste povrća, nema hemije nema korova.
 
HAnza kad ga ubacis u plastenik trebalo bi raditi dezinfekciju zemljista ?
Dragane, nije potrbna nikakva dezinfekcija, nikakva hemija, posipanjem komposta, pravljenog pomoću EM1 tehnologije.
Na jednoj površini možeš saditi jednu te istu kulturu, (povrće) bezbroj puta, nikakve bolesti se neće preneti na novi nasad.
 
Imam nešto na temi "korisni mikroorganizmi" Veoma zanimljivo Počeo sam sa pravljenjem komposta, pre dva dana, krajem septembra početkom oktobra priprema zemljišta, za proizvodnju u idućoj godini.
To je tehnologija, korišćenja prirode, u proizvodnji ljudske hrane, svako ko bude zainteresovan moći će da dođe da vidi kako se radi i kakvi su rezultati.
 
izvini, prevideo sam da pricas o kompostu, ja sam mislio stajnjak, posto je to i tema. Kompost ne mora da se dezinfikuje jer u procesu proizvodnje termofilne bakterije dizu temeperaturu u kompostu koja ubija stetne mikrobe, u pravu si hanza. ali ono sto si pisao u ostalim temama cista glupost, savremena poljoprivreda ne moze bez industrijskih djubriva u manjoj ili vecoj meri.
 
izvini, prevideo sam da pricas o kompostu, ja sam mislio stajnjak, posto je to i tema. Kompost ne mora da se dezinfikuje jer u procesu proizvodnje termofilne bakterije dizu temeperaturu u kompostu koja ubija stetne mikrobe, u pravu si hanza. ali ono sto si pisao u ostalim temama cista glupost, savremena poljoprivreda ne moze bez industrijskih djubriva u manjoj ili vecoj meri.
Svakako grešiš, kada ne veruješ u to ali pomoću EM1 tehnologije to je sve moguće.
Bićeš svakako pozvan na ogled.
 
Ajde ispricaj koja je to tehnologija i koliko mozes da proizvedes komposta, koliko sadrzi hranjivih materija i na koji nacin se odredjuje kolicina djubrenja?
 
Bez uvrede Dragane18, ali hanza je u pravu kada prica o korisnim mikroorganizmima, debelo gresite.
Da nebi postavljao sad linkove (reklame necu, niti imam nameru), da Vas razuverim, tj, nema sta da Vas "razuveravam" one jednostavno postoje u prirodi, pricamo o KORISNIM MIKROORGANIZMIMA, da nepricamo o koristi glista u humifikaciji zemljista.....itd itd, ali to je vec neka druga tematika,
http://bs.wikipedia.org/wiki/Mikroorganizam -(Admin. mislim da nisam protiv pravila postavio) ....
 
Kakva tehnologija kakva hemija to nije nista naspram mog načina đubrenja. Ja imam par ari bašte za kuću. Kad prođe bašta sklonimo plastenik i druge predmete i tu ostavljamo ovce preko noći. Evo već više od mesec dana tu noćiva 80 ovaca i tako do snega. Nema boljeg đubriva. Na proleče kad postavimo plastenik i rasadimo netreba nikakva prihrana. Povrće prosto podivlja. Treba samo voda. Koristimo kap po kap. Posebno odgovara paprici. Još samo da provalim prirodne preparate za zaštitu. I ovako koristimo hemiju minimalno. Ko god ima mogućnosti da baštu nađubri ovčijim stajnjakom nek uradi tako. Jednom profi baštovanu dao sam par prikolica ovčijeg stajnjaka. Razlika u odnosu na druge plastenike bila je više nego očigledna.
 
Kakva tehnologija kakva hemija to nije nista naspram mog načina đubrenja. Ja imam par ari bašte za kuću. Kad prođe bašta sklonimo plastenik i druge predmete i tu ostavljamo ovce preko noći. Evo već više od mesec dana tu noćiva 80 ovaca i tako do snega. Nema boljeg đubriva. Na proleče kad postavimo plastenik i rasadimo netreba nikakva prihrana. Povrće prosto podivlja. Treba samo voda. Koristimo kap po kap. Posebno odgovara paprici. Još samo da provalim prirodne preparate za zaštitu. I ovako koristimo hemiju minimalno. Ko god ima mogućnosti da baštu nađubri ovčijim stajnjakom nek uradi tako. Jednom profi baštovanu dao sam par prikolica ovčijeg stajnjaka. Razlika u odnosu na druge plastenike bila je više nego očigledna.
Ja koristim samo ovciji stajnak u basti i mogu da kazem da je sarbanac potpuno u pravu jer za razliku od ostalog stanaka vidi se razlika.Do pre par godina bila je jedna farma svinja i od njih sam uzimo sviski stajnjak i uvideo sam gde je zaoravan da nisam mogao uopste krastavce da tu odgajim.Cim sam poceo sa ovcim stajnakom odmah je tu druga prica.Zato sam za svoje potrebe zapatio 20 ovaca i stajnaka koliko ti volja...
 
Nije isto razbacati stajnjak i kad ovce noćivaju na toj parceli. Mokraća ovaca ima puno amonijaka. Probaj ako imaš mogućnosti da ti ovce borave tu jedno mesec dana. Ovčiji stajnjak je čudo.
 
Nije isto razbacati stajnjak i kad ovce noćivaju na toj parceli. Mokraća ovaca ima puno amonijaka. Probaj ako imaš mogućnosti da ti ovce borave tu jedno mesec dana. Ovčiji stajnjak je čudo.
A korovi koliko ima njih? kako se boriš protiv korova na tako đubrenoj parceli?
 
Zašto misliš da ima korova više nego obično. Korovi se unose kroz prostirku slamu. Oremo u proleće pred rasađivanje pa korovi kreću sporo. Od herbicida u borbi protiv korova najefikasniji je motikan.
 
Nazad
Vrh