Spremanje senaže od leguminoza.

Quick-iv utovarivac sa originalnim nosačima za moj traktor i sa dzosjtikom 3500e. Posrećilo mi se da na jednoj farmi na kojoj sam radio obrok vlasnik bude trgovac mehanizacijim i da ima nosače za moj traktor a mogao sam da biram izmedju dva quicko-ova utovarivac, izabrao sam ovaj. Hvataljku sam uzeo pre godinu dana 1050e.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Али је теже за узимање из бале, нема неку хранљиву вредност, а има доста масе.
Kako misliš, da silaža prirodne livade nema hranljivu vrednost?

I napomenuo bi, da svi postavljate bale na bok. Postavljaju se okomito, jer na krajevima ima više slojeva folije i manja je verovatnost, da se probuši, pogotovo kad se mota na strnjaku.
 
Ni ja nemam tu mogucnost a sigurno bi bilo bezbednije.
Meni su prosle god busile foliju ptice i razne druge zivotinje na balama koje su bile u njivi, ovaj sloj sa strane siguran sam da nista ne bi uspelo da probije.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ne treba hvataljka, radim bez nje samo sa jednim šiljkom.Probušim foliju, balu namestim gde hoću i zalepi se lepljivom trakom.Rupa ne bude velika, koliki je šiljak tolika je.
 
Nemam ni nastavak za bale odvojeno nego samo krokodilku,hvatam ih sa 9 siljaka (ili kolko vec ima nisam siguran) A da ih sve odvijam i vracam je katastrofa. Srecom nema mnogo,ali planiram iduce godine vise da radim pa cu videti kako cu to resiti. Mozda napravim jedan siljak na rakovici,ali je pitanje dal ce ona moci da ih podize.
 
Gde moze pumpa da ne valja,rakula je mehanicki ko iz fabrike. :osmeh:
Eksterijer treba da joj sredim al nikako da se nakanim :)
 
13 godina vec baratam sa rolo balama i mogu vam reci da sam svasta dozivljavao. Buse ih ptice, misevi, srne, lisice i necete vjerovati cak i ljudi. Najbolje je kad se umota u foliju odmah je tu i ostaviti. Sto je manje pomjeras manja je mogucnost da je i sam probijes. Imam utovarivac original hvataljku za bale i ako nisi pazljiv kao sa malom bebom ode folija. Ako prejako stisnes pukne ili se probije ako pazljivo ne uhvatis ma cirkus kolorado. Ove sezone do sad sam u foliju spremio 300 komada od toga sam vjerovatno 30 probusio ja manipulisuci sa njima.
 
Oštećeno mesto se zalepi lepljivom trakom i nema brige.Meni su foliju cepali moji jazavičari, osete miša ili pacova i naprave dar mar.
 
Neznam kakvom trakom krpis ali ja jos nisam naisao na traku koja se na suncu ne odlijepi. To je za mene samo nuzno zlo, najbolje je kad se ne podere najlon a sve ostalo je " oj turcine za nevolju kume ".
 
Nazad
Vrh