Spremanje kombajna za žetvu

Ja sipam do osovine, to jest do pola. Mislim da je to 1 litar otprilike i jos naguram malo masti unutra.
 
Po literaturi ide 0,5 litara,sto ne znaci da se ne moze sipati malo vise.Od viska glava ne boli, osim ako nisu batine. :haha:
 
NIDŽA je napisao(la):
2zqam14.jpg
I kod mene je ovako stajalo!
Evo kako stoji na Z143 fabrički, to sam slikao kad sam pravio moj heder!

112cswp.jpg
 
Uveliko spremanje za zetvu evo nekoliko slika..

dnk8cx.jpg

2j287tj.jpg

imam u planu da napravim bubanj za samo ciscenje ,ako imam vremena..
2ytsa37.jpg

29yr0px.jpg

evo moje inovacije da nebi ulazio u kombaj da bi podmazivo unutrasnje lezajeve slamotresa
4hvzom.jpg

104jbdu.jpg

27wvaq8.jpg

2hy1x1.jpg

atmedk.jpg

678myp.jpg
 
Brat danas bio na selu i kaze da je cuo kako kombajn vrsi... Bit ce da je ujak kao i svake godine do sada otvorio sezonu svojim jecmom...

Dakle, vezite se, POLJECEMO ;)
 
@Sutjescanin

Dobra ti ideja za podmazivanje slamotresa. Pre 8-9g sam kupio bakarne cevi da to napravim i dan-danas nisam to još odradio. ::svaka cast::
 
Evo i završetka ,treba samo zaštitu da uradimo .Inače kombajn bi mogao sutra u njivu da ima šta da kosi.Ostalo je da mu zamenim ulje i filteri i da sipam gorivo pa čekamo start.

Image Hosting provided by ImageBam
Post je spojen: [time]1276617445[/time]
_________________________________________________
meshter je napisao(la):
Pre par godina kad sam remontovao heder puz je kostao 250 evrica, pretpostavljam da je i sad slicna cena.
Prošle godine sam i ja radio remont puža .Mislim da je bilo 250 e ,ali je spirale skidao sa starog puža.Danas sam malo proverio pikap i vidim da je ovo kulturnije odradjeno nego na starom pužu.Kugle su od plastike pa dosta tiho radi.

Image Hosting provided by ImageBam
 
23qxp9j.jpg
Nov sam u kombajnerskim poslovima pa ako ko moze i ima vremena da mi objasni kako naj lakse i brze zamjeniti zice u korpi?
Obrusio sam varove na jednoj sini i skinu je ali mi nista ne pomaze pri vadjenu stari zica.
 
iseces stare zice malom brusilicom i nove ces lako uvuci zato sto su prave.ja sam pravio korpu iznova to sto ti radis treba da zavrsis za tri sata.
 
ja nisam kupovao orginal zice vec kod ovih sto rade opruge od njih kupio celicnu i iseko na meru, moj kolega je vadio iz onog aluminijumskog kabla za struju srednju zicu ona je celicna i stavljao na korpu.
 
Delovi sa slike 400 e i još nešto gvoždja + rad koji nisam platio.Pitao sam u agroprofil,cena je 550 e sa njegovom ugradnjom ako je udaljenost od Ade do 150 km.
 
Nazad
Vrh