Spisak otkupnih mesta i cena

Jedino da se poradi na kvalitetu koliko je to god moguce i onda ima neke sanse,ovako nista od prodaje.
 
Jel se zna otprilike na kojoj krupnoći su insistirali Rusi za trešnju? Ono prečnik i to :)
Hvala unapred
:)
 
Bolesno velike traže... Danas u Vinči šarene išle za 130-140 što je realno i ok obzirom na sortu i da je već i 10i jun.

Ove godine se šarena traži više nego crvene (karminka, erc). U Vinči da kažem druga klasa robe, prolaze i "sitnije", ne znam ko je kupac kaže otac on je vozio da neka žena koja priča ruski.

Inače šarena koja se baš traži, imam je slučajno i ja ali mlada stabla je sorta Reinier. Jako su krupne i slatke ali pipave.

Vidim otkupljuju i kajsije i to sitne baš ali čiste, cenu ne znam, prođoh busom pored kolone :D

Eh da, u Ritopeku šarene 150.

Evo malo slika robe, preuzeto sa Fejsbuka iz grupe Proizvođači trešanja.





 
Pa da

Ako je moguce blize velicini sljive da bude dimenzija:haha:

Video sam na forumu da se insistira na krupnoći pa sam mislio da mi neko da neke realne orjenitire. Znam da vi tamo u Ritopeku i Vinči imate hiljadu sorti pa ako bi neko mogao šublerom da izmeri koja je to bolesno krupna koju Rusi traže i ispod koje ne idu.

Unapred hvala
 
26 - 28 mm se smatra standard koji se uvek proda, ali kalibrisan da nema sitnije, prebrana nakon hirokulera i hladnjace, tretirna nakon kalibrisanja (ali ne sa rogorom ili NU filmom) spakovana u ambalazu u kese sa modifikovanom atmosferom (ili bar sa mikroperforacijom)
krupna je preko 28 mm

kad to bude tako bice cena svake godine od 2 - 3 e/kg
 
Zašto spominješ rogor, pitam jer sam video da neki protiv pucanja ploda pred berbu predlažu rogor a to je insekticid na bazi dimetoata sa dugom karencom?
 
Zašto spominješ rogor, pitam jer sam video da neki protiv pucanja ploda pred berbu predlažu rogor a to je insekticid na bazi dimetoata sa dugom karencom?

zato sto neki prscu sa njim protiv pucanja plodova bez obzira sto je karenca u p.m.

- - - - - - - - - -

@aremane
Treba tako nesto proizvesti. :ppozdrav:

moze to da se napravi na kasnijim sortama bez nekog problema ali treba da se ulozi malo vise para od onoga posadi i cekaj da prorodi
 
Da, to za rogor sam i ja primetio da preporučuju i kao spominju da se to radi u Ritopeku, ali ja lično ne poznajem takve, a drugo mi nije jasno, ko ih je ubedio da je on protiv pucanja plodova kad je to insekticid?
 
Probaj da isprskas sa rogorom jedno drvo pa da vidis da li ce da puca <pusti teroriju ovo je cista praksa ,inace samo hrvatski rogor dolazi u obzir i kosta 20e kilo karanca 42 dana a 72 ostaje u plodu e sad ... ko hoce nek prska ja ne ,inace predhodnih dana sarena 150 a erc od 100 do 150 .sarena se ne pita koliko imas samo daj treba mnogo velike kolicine ,e da crne tresnje ruse ne zanimaju nece ni da je pogledaju a belica je 100 dinara ja imao 100 gajbica
 
Hvala na odgovoru. A koja je to "šarena" trešnja. Jel ima negde neka slika ? Hvala puno
 
40din i dalje

oktopod: iz teme Breskva i nektarina

- - - - - - - - - -

Sarena 150-200 erc 130 ohridska 90
 
Poslednja izmena od urednika:
Pa to je odličan završetak godine ako ćemo iskreno, bitno da se i dalje otkupljuje, ne znam samo što su se pomamili na tu šarenu ove godine :D
 
Gde bre to, u Boleču tek sad šarena??? Pa mi svi odavno obrali, Vinča, Ritopek...
 
Nazad
Vrh