Spisak otkupnih mesta i cena

veruj mi ja imam teoriju da je prošlih godina trešnja iz Vinče preprodavana u Ritopek jer je u Vinči cena uvek niža i nikad prvi dan nisu imali novac...doduše Vinčanske i Ritopečke trešnje ne mogu da se porede u krupnoći. Ove godine je u Vinči otkup na drugom mestu i firma je iz Ritopeka pa nije ta fora sigurno, al možda ovi iz Grocke sad teraju u Vinču i Ritopek ko će ga znati, što da šalje čak za Rusiju kad na jedan šleper ovako zaradi 20 hiljada eur.
 
U Vuncu cena je 230 -250 din,danas pocinje otkup na vise mesta pa mozda i cena bude u nekim okvirima.Ovih dana je bila malo frka oko otkupa pa se vacarilo na ceni.PS nosite u Vincu svi na otkupu su mlaci ljudi i lako se dogovoris za sve, nisu neki zadrti da gledaju dlaku u jajetu(ja ih ne poznajem i nemam potrebu da ih reklamiram)U Grockoj sam za te iste tresnje dobijo 150d u Vinci 230d tako da se isplati voziti ima manje od 20 km(za Ritopek i Vincu moraju mali kolandezi-ritopecki tako ih kod mene zovu)Danas bere kum pa cu javiti sta se danas zbiva.
 
Krenuo je otkup i kod mog ujaka kući u Ritopeku, cena je ista, do 250 a uzimaju i druge sorte za manje para, očigledno im svima treba roba jer je loša godina, kaže da su sitne i suve, pa kome više odgovara može da proba i tamo.

Podsećanja radi, evo gde se on nalazi, crvena strelica, kuća tj hladnjača su uz ulicu, sa desne strane kad se ide ka Dunavu, zelena je okretnica busa kod Dunava. Cenu i da li će primiti robu ne određuje on već zakupac hladnjače, pa možete samo da kažete da ga je pozdravio sestrić ako se zatekne tu... Rade se zove.

 
Burlat 220 din,danas u Grockoj(kum prodao).

- - - - - - - - - -

Juce burlat prva klasa do 200 din,druga klasa 100 din (moj otiso po sto dinara na sto jada,malo u vincu a ostalo u zaklopacu)Valjda ce da nadodje malo od ove kise koja sada pada(lepo pada samo da potraje sto duze).
 
Imam ranu ali ne dosta,50 stabala,radja svake godine ali ne preterano.Mlada je jos,ocekujem oko 15-20 kg po stablu.Neocekujem ni u narednim godinama veci rod,tako ona radja oko 20kg.Bice oko tonu,cena bi trebala da bude minimum 60 pa na vise.
 
Poslednja izmena od urednika:
Gde si predavao ranu?U mom kraju,od Koceljeve ka Valjevu,lepoticu i ranu tek sad pocinju saditi u vecim kolicinama pa i nema otkupljivaca.Mozda neko naleti ad-hok. Otkupljuje li nesto Rauch iz Koceljeve?
 
Poslednja izmena od urednika:
a sto se otkupa tice u mom kraju je da se nazove ok i cena joj je prosle god krenula sa 140 a zavrsila na 50din,e sad zavisi na kakvoj je ekspoziciji vocnjak pa tako i pristize jer ja kada sam zavrsio berbu prosle god u nekim selima kod mene je tek bio pun rod i ja sam zavrsio berbu na 100din zato i pitam
 
Poslednja izmena od urednika:
danas vratili svu kolicinu burlata kuci ruskinja je posle pola sata preturanja rekla da joj je sitan ,na drugom su mi rekli da nije dovoljno prskan ,prskano 6 puta i svaki put prihrana dzubre bacano 2 puta ,a u vinci su rekli da je malo zelenkast mad je zift crn .J.... godina za burlat .Ps doktorku i kasinu nece ni da pogledaju
 
Loša godina za neko voće je loša godina...sa trešnjom se to dešava jako retko. Ti sadi onda šljive pa prodavaj za 40 ili 25 dinara :D

Meni je i 100 dinara solidan novac, naravno da bismo svi želeli što više, ali ako stablo rodi 60 do 150 kila, puta 100 dinara, minus dnevnice i troškovi, opet si u profitu da se ne lažemo.
 
Ja sam moju hladnjacu upalio i tezgarenje ne gine izgleda.Evo sad mi brat javio kalibriraju sitne i krupne pa ce da uzmu sve samo mora da bude odvojeno.Ma godina za tresnje katastrofa ja moje matore doktorke merkam sa testerom::jako_besan::
 
Ja sam moju hladnjacu upalio i tezgarenje ne gine izgleda.Evo sad mi brat javio kalibriraju sitne i krupne pa ce da uzmu sve samo mora da bude odvojeno.Ma godina za tresnje katastrofa ja moje matore doktorke merkam sa testerom::jako_besan::

Ako se dobro secam to si isto pricao i za cacansku najbolju.Ako tako nastavis uskoro ces se baviti uzgojem engleske trave na danasnjim vocnjacima :osmeh:
 
Nazad
Vrh