sojina slama u ishrani ovaca

Ja sam dobio 100 bala besplatno. Planiram da im stavljam kao podlogu i malo ovako u jasle da se zanimaju, ne kao glavni obrok. Ali tek tamo sredinom decembra.
 
Ako planiras da im das to da jedu onda im daj sad ili sto ranije u zimu. U decembru kad su visoko sjagnjenje treba im dobra hrana a ne da cebinjaju po jaslama.

Послато са 23124RA7EO помоћу Тапатока
 
Ako planiras da im das to da jedu onda im daj sad ili sto ranije u zimu. U decembru kad su visoko sjagnjenje treba im dobra hrana a ne da cebinjaju po jaslama.

Послато са 23124RA7EO помоћу Тапатока
Ne, ne. Mislio sam ovako kao da se zanimaju. Inace hranim livadskim senom, detelinom, kukuruz, jecam i lom. Slamu i sojinu slamu im bacim izmedju obroka da se zanimaju. Cisto da zvacu nesto.
 
Sačekaj da toj sojinoj slami bude tri godine, onda ćeš se ti zanimati da je izbacuješ, trenutno joj je tek godinu i po. Nadam se da si shvatio komentar.
 
Sačekaj da toj sojinoj slami bude tri godine, onda ćeš se ti zanimati da je izbacuješ, trenutno joj je tek godinu i po. Nadam se da si shvatio komentar.
Nisam... Nije jos ovrsena. Nov sam u ovome i ne razumem se bas. Obecao mi je drugar 100 bala. Sveza ce biti, sirova zrna pa sam mislio na zimu da je stavljam pod njih kada mi nestane slame. I ubacim malo u jasle izmedju dva obroka.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh