Soja 2024

Ja sam se isto tako ozbiljno opekao jedne godine.Od onda ne špekulišem ništa, sejem redovno sve po plodoredu i rasporedu pa kako svima bude tako će i meni.
 
Što ne pitate člana Boderlicu,on je imao soju u monokulturi 20 g.?
I on se boji da opet poseje soju. Hteo je sve pšenicu ali zbog miševa i temperature je išao na kasniju setvu. Pa je posejao nekih 30%. Hoće ovo ostalo da poseje kukuruz, boji se opet da ide soju...

Послато са SM-A546E помоћу Тапатока
 
Jel zna neko jel ima nekako načina da se nabavi soja IKA Osječka ovde kod nas?

Послато са SM-A546E помоћу Тапатока
 
Ne kupujes seme pa da trazis povracaj?

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
Pa da dobijem budjavo i sa klijavišću od 60-70 posto... I da platim 160 din kilu... Ove godine ovako pa da vidimo kako će sve to proći sa semenom i državom, a dogodine ćemo praviti strategije...

Послато са SM-A546E помоћу Тапатока
 
Jbm li ga, ja cu da se kockam. 1500 do 2000 kg cu kupiti, toliko mogu da podnesem rizik. I ako je lose prodacu ga sa ostalom sojom, a od svoje cu posejati. Planirao i ja da krenem ovog vikenda sa selektiranjem ali mi uvalise neka dezurstva na okruznim takmicenjima... Ove god neplanirano ostalo 60 ha za soju.

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
Odmah ide u malu prikolicu i kofama na siber punim sejalicu pa mi je ovako lakse.

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
Jednom sam samo iselektirao u jesen. To je bio dar mar na proleće. Miševi urnisali dzakove. Zelena zrna sama sazru od stojanja.

Послато са SM-A546E помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh