Soja 2023

Моја работа од прошлу неђељу, сорта је Аполо...на овој њиви свега 1100кг/кј, а разлог се може видети...мишеви, преко 30 хумки је било...обрстили је буквално...даље мало исти потес, иста сорта 1900кг/кј бацила...

 
Slike sa lica mesta!
Prekjuce oko 5O lit. kise a danas izasli oko 15:30 da probamo! Kako stvari izgledaju teramo do kraja ovu parcelu od 5 kj. Ne bi trebala vlaga biti jaca od 13%
Sorta Wendy, na 50 medjuredno, 4,4 u redu, setva 2 Maj.

98a2d2b326ecd9ac9eada0da053b575e.jpg


cc3d23c73ea3eaa44b1d87b39dd22868.jpg


6739c0bb5b1f310e496673cfd4f5c6ed.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Aco ako je meni pitanje namenjeno, nije djubrena parcela ni sa jednim gramom djubriva. Pred kultura kukuruz djubren sa 100 kg/kj 6:24:12 i 100 kg/kj Ana.
Ali moram jos jednu stvar da ti kazem a ti znam da me neces sigurno pogresno razumeti.
Ti si malo stariji od mene i nije greh ili greska nesto ne znati. I ja ucim od mladjih ali samo od onih koji rade mnogo vise zemlje od mene jer su iskusniji cim rade vise, a ove druge malo starije koji rade manje od mene, savetujem i drago mi je ako slusaju a slabe koristi ima da nesto naucim od njih.
Tako da sto se tice soje, nikad je ne djubrim vec vise godina, ili je u monokulturi a pogotovo ne pada mi na pamet da djubrim posle kukuruza, posle psenice skoro da nikad ne sejem soju.
Soja je biljka koja je zavisna od padavina i to dobrih kisa i tu se postavlja tacka na dobrom prinosu. Ne kazem da je bacanje para djubriti soju ali je dosta blizu toga.
Dakle kisa = odlican rod.
Susa = beda.
 
Ove godine i ja nisam nista bacao u soju a kako se zalaze ni sledece necu nista da bacim,jedino razmisljam za kukuruz dal 200kg ureje ili 100mesani i 100 ureje

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Peet, volim da čujem svako razmišljanje, uvek se nešto korisno čuje. Jedino me čudi da je tako mala vlaga, ipak je to Wendy i još sejana kasno, a tako mala vlaga. (y)
 
Nazad
Vrh