Soja 2022

Meni je 90% zemlje u ravnici nedaleko od reka kolubare, beljanice, turije i tu uglavnom sejem kukuruz i soju a psenicu zbog plodoreda. U pravu je Matic da je soja k... i sa njom nisi nikad načisto. Za sada sam zadovoljan sa sojom ali predvidjati neke prinose u ovom trenutku je bas nezahvalno. Ovde mogu biti prinosi i 4-5t/ha a isto tako i 500kg/ha da ne kazem da može biti da nema nista
 
Zalio rubin prošle godine-500 kg po jutru u proseku više soje nego ona koja nije vodu dobila. Tako da za dva dana krećemo u zalivanje!😁😁😁
 
Prskano protiv gamadi Savanurom.
Napast u krugovima na vise parcelela.
ac48d45a82f5e17d303cb1c773812043.jpg


9f1e6bae8b9e3006e700a7185d5e48ef.jpg

Inace soja Wendy izgleda lepo i puna je cvetova ali velika je susa i ima strasnih pukotina.

b08948a8cb45b8b69f499992f630a7d8.jpg


ba17515d078a82cf6e5e8d3b9aa791d6.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Znam racunicu oko zalivanja kukuruza. Covek drzi sve njive pod konac . Zaliva I racuna ovako: rodi 17 t/ha , svi troskovi proizvodnje 10 Tona TJ.vagon I zarada 7 t/ha. visegodisnja praksa...
 
Spartanje pomogne malo,jer pukotine se sire i zemlja se urusi u njih vrlo brzo i eto ponovo otvorenih pukotina ...
 
Sumnjam,kad god je praćeno na ošpartanim i ne ošpartanim sojama prinos je isti.Jedino je možda bolje zbog korova i eventualno lepše videti kad je ošpartano.
 
Gledao negde na yt. Neki veliki seljak u repi prvo prodje sa s oprugama i motikama a drugo spartanje stavi sve koplja od spremaca i ide sto dublje da ostane mekana zemlja.Samim tim lakse se siri koren repe a i nepuca zemlja
 
Pozdrav svima, primetio sam zute tackice po listovima na soji, izgleda je plamenjaca napala. Cime prskati ima li neko preporuku, mada ce biti zeznuto jer je sklopila redove a vec je iznad kolena visoka? Hvala unapred
 
Nazad
Vrh