Soja 2022

Posle jucerasnjeg obilaska atara, izgubio sam svaku nadu da ce biti nesto od soje. Pucaju i rane i kasne sorte. Ovo ce izgleda mi biti prva proizvodna godina da necu morati da vršem soju.Katastrofa u najavi.Jedino se jos zeleni ambrozija po ataru

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
 
Na okucnici imam dve male povrsine pod sojom. 3 ara i 6 ari i to zalivam. Cak i to sto zalijem, koliko imam vode, posle dva, tri dana kao da nije ni zaliveno i krenula je da podgoreva. Temperature su jednostavno previsoke. Njive necu pre neke kise uopste da obilazim.
 
Utisak od prosle godine..

Prosle godine je moja parcela bila ogledna sa 6 sorti.
Bila mi je susna godina, sve se posusilo i sazrelo pre vremena, a jedino je gorstak iz kasne grupe zrenja izdrzao taj dug period bez kise i sa malo padavina. Pred kraj godine je sacekao kisu, i prinos je bio duplo veci nego bilo koja druga sorta od ovih preostaslih 5 sorti na istoj njivi.
Ove godine ga imam na povrsini od 2,5ha i bas me zanima kako ce podneti ovaj haos kada se bude skidao.

Apolo prosle godine na boljoj zemlji je izgledao sjajno ali se osusio pre kise. Kada je kombajn usao, nikako da napuni bunker dok ide kroz njivu. Nije mogao da nalije zrno.

Tako da eto moj zakljucak je da bih mogao gortakom nekako da se borim protiv nedostatka redovnih padavina...
 
Wendy

dkOf1Xs.jpg

OZsqWA0.jpg


Apolo

s55ETmv.jpg

v13YJr0.jpg
 
Da li jos neko ima problem sa postavljanjem fotografija?

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Donji listovi pootpadali,jos jedan donji deo lisca se susi,mahune formirane-ali zrno nema od cega da potera...od gore ima ozegotine od sunca,ali jos uvek se ne da...odakle,od cega-ne znam.
Screenshot_20220727-1418572.png
 
После оног мог писања од пре неки дан зрна су била као зрно бибера и те кише од тад неких 7-8л ево просто не могу да верујем...
IMG-20220727-125712563.jpg
Moja dobila 3 litra dobro je

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh