Soja 2022

Raca, video sam sa auto puta baš lepih soja, e sad da li je to atar ovaj ili onaj, nisam siguran jer nema tabli sa natpisom a i ne poznajem detaljno te delove ali da sam video zelenilo od soje- jesam. Možda je neka bila i tvoja.
Poznao sam jednu po špartanju, mislim da je baš tvoja,lepo išpartana sa onim zaštitnicima da ne zatrpava malu soju... ;)
 
Sve su soje u 5 ujutru lepe i bujne. Situacija se menja kako sunce pojačava. Mi je malo fazoniramo, seckamo travke. Čak i sirak svene kad upekne.

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
 
Potrebna mi je vasa pomoc ,obilazio sam danas jednu parcelu a s obzirom da nemam iskustva sa pojavom grinja na soji( dosad je nisam imao ) da li su ovo grinje napale ili je samo fitotoksicnost u pitanju ?
e0d4b40d636c1caa3be71f97d03a2474.jpg
d9d778dcf3406658eeab2507801642ea.jpg


Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
 
Potrebna mi je vasa pomoc ,obilazio sam danas jednu parcelu a s obzirom da nemam iskustva sa pojavom grinja na soji( dosad je nisam imao ) da li su ovo grinje napale ili je samo fitotoksicnost u pitanju ?
e0d4b40d636c1caa3be71f97d03a2474.jpg
d9d778dcf3406658eeab2507801642ea.jpg


Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
Koja je sorta i kad je bila setva ?
 
Poneseš na njivu belu hartiju, i neku dooobru lupu. Otkineš sumnjiv list i otreseš ga na taj beli papir i onda gledaš kroz lupu da li nešto mili (kreće se) po papiru. Ako se nešto mrda na papiru onda imaš goste u soji...
 
Juče mi se komšija vraćao iz Zrenjanina i negde pored puta na 3 mesta video da su razvučeni tifoni i da se zaliva soja po najvećem suncu. Interesuje me da li tako hladna voda na tim visokim Temp smeta soji (msl biljci, listu)? Nekog sam mišljenja da je to jako veliki stres za biljku.
 
Potrebna mi je vasa pomoc ,obilazio sam danas jednu parcelu a s obzirom da nemam iskustva sa pojavom grinja na soji( dosad je nisam imao ) da li su ovo grinje napale ili je samo fitotoksicnost u pitanju ?
e0d4b40d636c1caa3be71f97d03a2474.jpg
d9d778dcf3406658eeab2507801642ea.jpg


Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
Meni se cini da su grinje. Nisam bas siguran po slici ne vidi se lepo

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Dukej je lepo napisao kako da proverite. Ja sam pre nedelju dana isto tako proverio. Simptomi liče na grinje, ali nema ih. Posledica suše i prženja na ovim temperaturama. Sve mi se čini da u mom kraju neće biti ni 100 kg po jutru. Nema smisla prskati i da jesu grinje.
 
Znači tu je kao pelikan i valjevka...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh