Soja 2022

sasamatic

Član
Učlanjen(a)
22 Apr 2010
Poruka
644
Meni je 90% zemlje u ravnici nedaleko od reka kolubare, beljanice, turije i tu uglavnom sejem kukuruz i soju a psenicu zbog plodoreda. U pravu je Matic da je soja k... i sa njom nisi nikad načisto. Za sada sam zadovoljan sa sojom ali predvidjati neke prinose u ovom trenutku je bas nezahvalno. Ovde mogu biti prinosi i 4-5t/ha a isto tako i 500kg/ha da ne kazem da može biti da nema nista

Rales

Novajlija
Učlanjen(a)
28 Okt 2021
Poruka
5
Zalio rubin prošle godine-500 kg po jutru u proseku više soje nego ona koja nije vodu dobila. Tako da za dva dana krećemo u zalivanje!😁😁😁

Peet

Član
Učlanjen(a)
11 Apr 2010
Poruka
10.678
Prskano protiv gamadi Savanurom.
Napast u krugovima na vise parcelela.

Inace soja Wendy izgleda lepo i puna je cvetova ali velika je susa i ima strasnih pukotina.

Sent from my iPhone using Tapatalk

gm80

Član
Učlanjen(a)
22 Sep 2011
Poruka
588
Znam racunicu oko zalivanja kukuruza. Covek drzi sve njive pod konac . Zaliva I racuna ovako: rodi 17 t/ha , svi troskovi proizvodnje 10 Tona TJ.vagon I zarada 7 t/ha. visegodisnja praksa...

Arkadije

Član
Učlanjen(a)
11 Jul 2010
Poruka
6.621
Spartanje pomogne malo,jer pukotine se sire i zemlja se urusi u njih vrlo brzo i eto ponovo otvorenih pukotina ...

emigrant

Član
Učlanjen(a)
12 Jun 2013
Poruka
2.547
Sumnjam,kad god je praćeno na ošpartanim i ne ošpartanim sojama prinos je isti.Jedino je možda bolje zbog korova i eventualno lepše videti kad je ošpartano.

Učlanjen(a)
5 Nov 2009
Poruka
9.078
Gledao negde na yt. Neki veliki seljak u repi prvo prodje sa s oprugama i motikama a drugo spartanje stavi sve koplja od spremaca i ide sto dublje da ostane mekana zemlja.Samim tim lakse se siri koren repe a i nepuca zemlja

Prodan87

Član
Učlanjen(a)
10 Dec 2021
Poruka
35
Pozdrav svima, primetio sam zute tackice po listovima na soji, izgleda je plamenjaca napala. Cime prskati ima li neko preporuku, mada ce biti zeznuto jer je sklopila redove a vec je iznad kolena visoka? Hvala unapred

Vrh