Soja 2021

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nije preporučljivo ali šta da se radi kad je sirak kasnije izašao, negde sam prskao i pre cvetanja gde je ranije krenuo. Što kasnije uveče ići i zbog cveta i temperature..
 
Mene jebe jedna njiva 2ha. Najvise sam posejao soju da unistim sirak i unistio Floyd sve sto je niklo prskao sam krajem maja u obilasku 10 dana posle prskanja sav je bio crven i poceo vec da se susi. Ovo je izgleda niklo kasnije, nisam posle obilazio posle toga neko vreme.
Pitanje je koliko ce biti soje ako ne padne kisa, jebes ga prskacu makar da bude cista njiva za kukuruz dogodine
 
Izgleda da i grinje biraju koju će sortu napasti. Moj Apolo je stradao, a komsijina soja ne taknuta. Ne znam koju je sortu on posejao.
 
Još se drži Beluga sejana 15.05..Na 70cm,zatvara redove.Kad bi joj pala kiša za vikend bilo bi super.
dfd37fe9ccf502423c20ac5ca15cabb3.jpg
52906f18a110aa645eeb3805a55435fb.jpg
9adc06559fbe2252ce1111d8e4a9b553.jpg


Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Овакве соје нема у нашем атару код нас се још увек могу лепо шпартати без да додирује редове шпартач.
 
Pisao sam ovde već,ova soja je posejana na zemlji na kojoj su planirani kukuruzi i zato je bačeno 300kg/ha NPK i 350kg/ha AN.Možda ima i do toga. :osmeh:
Ima sigurno do djubriva...ja svake godine u jesen zaorem 250 do 300kg /h npk 3×16
Pokazalo mi se dobro jer u ovom periodu kad zasusi,dugo ostaje zelena bez potpaljivanja listova,da li ta teorija da ide koren dublje za hranom,pa u tim dubljim slojevima ima malo vlage da prezivi stvarno vazi ne znam,ali mi se pokazalo kao vrh
 
Ja inače na soju zaoravam 200kg/ha NPK a ovo je bilo neplanirano.Posle skidanja ove soje će ići plitko tanjirača i idemo na reskir da posejemo žito i da se nadamo da Sava neće izliti.
 
Imam i ja njive pod sojom gde je jesenas zaorano djubrivo i na njima nije ništa bolje nego tamo gde je sejana bez djubriva. Svuda je soja do kolena, jednako mala i jadna.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh