Soja 2021

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Juce zavrsio soju,sorta rubin na 5 hektara 5600kg,ili ti oko 1100kg po hektaru. Katastrofa,al opet kakva je susa bila opet dobro.Predata po 70 din akontaciono,tako da sam ove godine sa sojom na nuli.
 
Juce zavrsio soju,sorta rubin na 5 hektara 5600kg,ili ti oko 1100kg po hektaru. Katastrofa,al opet kakva je susa bila opet dobro.Predata po 70 din akontaciono,tako da sam ove godine sa sojom na nuli.
Secam se da si pisao da ocekujes dosta vise.
Predao si verovatno u oranici, u Ravnom Gaju. Prosle godine sam im dao soju na 40 akontaciono, i kada je soja otisla u nebesa sa cenom, doneli su odluku i doplatili 2 din u novcu i 2 din u robi u njihovoj apoteci. Bas me zanima sad koliko ce ti doplatiti, ako si tamo predao.
 
Mislim da je bila ta akontacija od 40din a konacna cena 45 din I to negde u novembru je doplacena ta razlike.Posle svim znamo pricu oko dalje cene I onog rasta.
 
Secam se da si pisao da ocekujes dosta vise.
Predao si verovatno u oranici, u Ravnom Gaju. Prosle godine sam im dao soju na 40 akontaciono, i kada je soja otisla u nebesa sa cenom, doneli su odluku i doplatili 2 din u novcu i 2 din u robi u njihovoj apoteci. Bas me zanima sad koliko ce ti doplatiti, ako si tamo predao.
Tacno tako losa procena.Soja je korektno izgledala,ali sitna zrna i suplje mahune su izgleda odradile svoje.
Da,predao sam njima. Zrno sped u Koricanima mi je nudio 65 konacnu, Pantelic u Kraljevu 68 konacnu isto kao i Agroprodukt iz Bumbarevog brda tako da su ovi ponudili najvise.Po mojim informacijama konacna ce biti oko 75 din.
Tacno je da su 44 din platili soju prolse godine ali niko vise nije placao u zetvi.Cena soje je tek kasnije otisla u nebesa.Postoji mogucnost da se da na cuvanje i naplati kasnije i uopste se ne naplacuje skladiste i lager.Tako da svako moze slobodno da ostavi na otvoreno ako mu se ne zuri za pare i ako misli da je ovo sada mala cena.
Kao sto vec rekoh na ovako nikakvoj godini i uzevsi u obzir da soju sejem prvi put nesto ozbiljnije nula mi ne zvuci tako katastrofalno lose.
 
Skidao ti Kopric sa njegovim Tucanom,kojem fali ono jedno O ;)
Ovo je slikano negde u Gradini ili u Leniji salasima? 8-)
 
Skidana danas beluga i wendy videcemo sta ce kraj da pokaze ima jos wendy 5 hektara... jedno zapazanje beluga zelena stabljika tesko se vrse kao da vrsem cicak a vlaga 10,8 kada sam usao u wendy slicna vlaga ali kombajn je ne oseca mnogo se lakse vrse... i vise curi.. ima li neko istih iskustava sa belugom dali zavisi do godine. Wendy na jednoj parceli pun bunker 100% na megu 204 sa 1,5hektara... oko 4500kg.. slike su iz te parcele
9680162cc08f9d35af06ac731f8bc470.jpg
dbad2c36d55f029bba44df8a3e69c5a7.jpg


Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Skidana danas beluga i wendy videcemo sta ce kraj da pokaze ima jos wendy 5 hektara... jedno zapazanje beluga zelena stabljika tesko se vrse kao da vrsem cicak a vlaga 10,8 kada sam usao u wendy slicna vlaga ali kombajn je ne oseca mnogo se lakse vrse... i vise curi.. ima li neko istih iskustava sa belugom dali zavisi do godine. Wendy na jednoj parceli pun bunker 100% na megu 204 sa 1,5hektara... oko 4500kg.. slike su iz te parcele
9680162cc08f9d35af06ac731f8bc470.jpg
dbad2c36d55f029bba44df8a3e69c5a7.jpg


Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
Beluga isto, zeleno stablo, teska vrsa. Kod mene je dodatno pravilo problem nejednako sazrevanje na uvratinama i do susedne njive. Prva godina pa ne znam da li je stalno tako. Ako ista, mislim da sorta ima dobru odliku da se ne otvara lako.
 
Tacno tako losa procena.Soja je korektno izgledala,ali sitna zrna i suplje mahune su izgleda odradile svoje.
Da,predao sam njima. Zrno sped u Koricanima mi je nudio 65 konacnu, Pantelic u Kraljevu 68 konacnu isto kao i Agroprodukt iz Bumbarevog brda tako da su ovi ponudili najvise.Po mojim informacijama konacna ce biti oko 75 din.
Tacno je da su 44 din platili soju prolse godine ali niko vise nije placao u zetvi.Cena soje je tek kasnije otisla u nebesa.Postoji mogucnost da se da na cuvanje i naplati kasnije i uopste se ne naplacuje skladiste i lager.Tako da svako moze slobodno da ostavi na otvoreno ako mu se ne zuri za pare i ako misli da je ovo sada mala cena.
Kao sto vec rekoh na ovako nikakvoj godini i uzevsi u obzir da soju sejem prvi put nesto ozbiljnije nula mi ne zvuci tako katastrofalno lose.
Ovde se radi o tome da im je soja predata akontno i da nije bila prodata. I kad je cena krenula da skace, kad god sam zvao telefonom, rekose da nisu jos formirali konacnu cenu. Imali smo dogovor da prate berzansku cenu umanjenu za dva, tri dinara. Kada je cena skocila u nebesa, onda su doneli odluku da doplata 2 din u robi i 2 din u novcu uz obrazlozenje da su je oni vec prodali po jeftinijoj ceni. Tu su ispali skroz nefer. Prosle godine ovo mesto gde si predao sada soju, to je novo njihovo otkupno mesto. Tako mi rekose telefonom.
 
Imao sam svoje zito sa obe duzi na jednoj njivi, na drugoj se granici sa atarskim putem i komsijskom malinom koja je dva metra od medje, te ova, da je tako nazovem, retrovegetacija je bila u sirini pet do deset metara... U jedinoj dolji koju imam je skroz suva bila. Licno mislim da je to do zalivanja tifonom u veoma susnoj godini, tu uvek padne manje vode (sto se i primetilo visinom useva i kolicinom mahuna, velicinom zrna) sto i nema mnogo smisla ako smatramo da ce pre stradati u nedostatku padavina. Ali covek kada pogleda u zrenju, na svakoj njivi je sredina prva stradala.
 
Skidana danas beluga i wendy videcemo sta ce kraj da pokaze ima jos wendy 5 hektara... jedno zapazanje beluga zelena stabljika tesko se vrse kao da vrsem cicak a vlaga 10,8 kada sam usao u wendy slicna vlaga ali kombajn je ne oseca mnogo se lakse vrse... i vise curi.. ima li neko istih iskustava sa belugom dali zavisi do godine. Wendy na jednoj parceli pun bunker 100% na megu 204 sa 1,5hektara... oko 4500kg.. slike su iz te parcele
9680162cc08f9d35af06ac731f8bc470.jpg
dbad2c36d55f029bba44df8a3e69c5a7.jpg


Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
Radili smo belgu uslužno par godina. Kao da vršem šesticu armaturu...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
@mixer87kac e bas tako, dzaba ti je bilo ja jos vrsem prvi put soju neznam dal tako treba sta se desava ce se polomi kombajn milim nece da ide na puz hvata se jedna za drugu, kada sam usao u wendy rodio sam se. Ostavio belugu 3 dzambo vrece za seme kada sam video koliko curi wendy i kako se vrse nju cu prodati ostavicu samo za par hektara da ne izgubim sortu a ostavljam wendu za nosioca proizvodnje. Bas kao armatura 6

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh